Mikulov

Homepage > News > Zlato z Voříškiády si odvezli přespolní

Novinky a aktuality

9/5 2011

Zlato z Voříškiády si odvezli přespolní

Druhý ročník obnovené mikulovské Voříškiády, soutěže pejsků a jejich páníčků, se uskutečnil v neděli 8. května.

Na amfiteátru se sešlo jedenáct soutěžících všech ras a asi osmdesát diváku, převážně rodin s malými dětmi. Pejsci se utkali ve třech soutěžních disciplínách, po kterých se porota jednohlasně shodla na vítězi – pětiletém pudlovi jménem Spaik s paničkou Žanetou Hákovou z Pohořelic.

Soutěžní disciplíny se nelišily od loňského roku. Soutěžící se nejdříve představili při rozhovoru s moderátorem, kde zazněly základní informace o pejscích, potom ukázali poslušnost a dovednosti a nakonec proběhli jednoduchou překážkovou dráhou s kužely, tunelem a přeskakováním. „Druhé místo si zasloužila devítiměsíční chundelatá fenka z útulku jménem Juicy s majitelkou Luckou Liďákovou a bronz si odnesli stejně jako před rokem Blanka Kročilová s fenou Majou, všechny z Mikulova,“ představila vítěze organizátorka Monika Hatlapatková.

Celé soutěžní odpoledne bylo připraveno tak, aby bavilo soutěžící i diváky všech věkových kategorií. Děti malovaly křídami obrázky pejsků, s překážkovou dráhou a vycvičenými pejsky se představily Agility Hustopeče a na konci akce zahrála kapela Denwer. Diváci mohli po celou dobu soutěže hlasovat o „psího sympaťáka“, kterým se stal nejmladší účastník, tříměsíční štěně Čert. Vylosovaný divák získal také drobnou odměnu.

„Všichni pejsci si odnesli dobroty a ceny, na které přispěla Restaurace Slovácká, Nadace Vodafone ČR a Nadace VIA v rámci programu ČSOB a Poštovní spořitelna pro podporu regionů. Za spolupráci děkujeme také Mikulovské rozvojové, Sylvě Chludilové a doktoru Jiřímu Krabuičkovi ml. Těšíme se na shledání se všemi šikovnými pejsky zase za rok,“ rozloučila se Jiřina Falková z pořádajícího sdružení 7 DNÍ. Fotky z akce najdete na www.7dni-mikulov.cz.   
(JiF)

Ilustrační obrázek
"Stříbrný" voříšek z Mikulova s paničkou.
Foto: archiv o. s. 7 DNÍ

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery