Mikulov

Homepage > News > Město bude hostit soutěž v tanci

Novinky a aktuality

18/5 2011

Město bude hostit soutěž v tanci

Jaro 2011 Mikulov. To je název tradičního mezinárodního klání tanečních párů, které v sobotu 21. května zaplní reprezentační sál mikulovského zámku.

Vídeňský valčík, standardní i latinskoamerické tance naservírují publiku přes tři stovky soutěžících ze šesti evropských zemí. Stejně jako v minulých letech zvolí diváci Miss Jaro, nejkrásnější šaty a sympaťáka soutěže.

Slavnostní zahájení proběhne v 16 hodin. Chybět na něm nebudou představitelé města, čestní hosté, porotci, zahraniční účastníci ze Slovinska, Rakouska, Polska, Slovenska, Maďarska i tanečníci z Čech a Moravy. Večerní program pak odstartuje v 18 hodin.

Dopoledne bude patřit čtvrtému ročníku soutěže JARO Junior Mikulov. „Tuto soutěž vypisujeme pro juniorské páry ve třídách  D, C, B a pro děti v kategorii Hobby,“ upřesnil za pořadatele Václav Kosmák.

Mladým párům tak nabízí příležitost zatancovat si v podmínkách mezinárodní soutěže. „Krásný sál zámku Mikulov, světla, mezinárodní porota. To na žádné soutěži v České republice nemají,“ doplnil Kosmák.

Celodenní vstupné vyjde na 150 korun, vstupenka na dopolední program, který začne o půl desáté, bude stát o dvacetikorunu méně. Děti mají vstup zdarma.
                           
Soutěž pořádá občanské sdružení Morava, ve spolupráci s Českým svazem tanečního sportu a městem Mikulov. Akce se uskuteční pod záštitou starosty Mikulova Rostislava Koštiala a za podpory Jihomoravského kraje.
(DS)

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery