Mikulov

Homepage > News > Laco Deczi si podmanil publikum

Novinky a aktuality

24/5 2011

Laco Deczi si podmanil publikum

Ani nádherné a teplé počasí nezabránilo tomu, aby se kongresový sál hotelu Galant v Mikulově nezaplnil v neděli do posledního místa na koncertě fenomenálního trumpetisty Laca Decziho, který se představil s kapelou Celula New York.

Ten kdo představení navštívil, neprohloupil. Brilantní výkony hlavního protagonisty na trumpetu výborně doplňovali zbývající hudebníci, perfektní technickou hrou na klávesy počínaje, syn „Vajco“ Deczi se vytáhl za bycí sestavou a na kytaru předváděl neuvěřitelné kousky americký Japonec, který ve státech pobývá již dvacet osm let.

Hned druhou skladbu Lover Man věnoval Laco Karlu Krautgartnerovi, který ji taktéž hrával, ale samozřejmě, že na saxofon.
„ To že Krautec pochází z Mikulova jsem se dozvěděl až dnes a také jsem se dozvěděl, že zde má dokonce i sochu. Musím říci, že si ji zaslouží protože on byl ve své době nejlepším jazzovým hráčem nejen v tehdejším Československu, ale dá se říci, že i ve světě“ řekl před tím než se s chutí pustil do výše zmíněné skladby.

Po koncertě nám na otázku, jak se u nás cítí, odpověděl: „úžasně a je to tak vždy, když zavítám domů a nic na tom nemění ani to, že prakticky pořád hrajeme. Přiletěli jsme 5.dubna a od šestého hrajeme každý den, až po tomto nedělním koncertě máme dva dny volno. Do New Yorku odlétáme 13. června a pokud budu mít štěstí a v pátek 3. června budu mít volný den, tak rád zavítám opět do Mikulova na XI. jazzový večer na počest Karla Krautgartnera, u kterého jsem hrával v orchestru a on mi v té době dal šanci. A také přijedu ještě v říjnu, to budeme v hotelu Galant natáčet živě naše další CDéčko. Zítra ráno se podívám po městě, abych z toho taky něco měl a podívám se také k domu, kde má Krautec bustu a na Chodník slávy, což je mimo jiné skvělý nápad“, uzavřel rozhovor Laco Deci.
Jaroslav Smečka

Ilustrační obrázek
Foto: Jaroslav Smečka

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery