Mikulov

Homepage > News > Oslavy města nezmařil ani déšť

Novinky a aktuality

30/5 2011

Oslavy města nezmařil ani déšť

Na Oslavy města Mikulova čekala v sobotu 28. května zkouška, kterou pro ně připravilo počasí. A obstály v ní.

Pořadatelé totiž měli v záloze i mokrou variantu, většina programu se jenom přesunula do sálu městského kina.

Dopoledne patřilo plejádě dětských vystoupení. Na pódiu se vystřídaly holky i kluci z mateřinek, kroužků základních škol, domu dětí a mládeže i základní umělecké školy. Publikum tak nadchly dětské lidové hry v podání těch nejmenších, mažoretky, písničky z pohádek i break dance. A dočkali se i příznivci dívčí studentské kapely Wild Eggs.

Místostarosta Eduard Kulhavý pak za město ocenil děti a mládež za mimořádné výkony školní i mimoškolní, kterými přispěli k propagaci a dobrému jménu Mikulova. Pamětní list a odměnu převzali Ester Kolaříková, Aneta Pospíšilová, Jiří Vala, skauti, komorní trio i kvinteto a fotbalové družstvo. Zvláštní ocenění putovalo Zdeňku Ruskovi za mimořádný morální čin. „Nominaci si zasloužil kvůli vrácení nalezené finanční hotovosti,“ vysvětlil Jiří Hamerník, velitel městské policie.

U příležitosti Oslav města proběhla rovněž XXIII. přehlídka dětských cimbálových muzik Vzpomínka na Josefa Košuliče. Představila se na ní mladší cimbálová muzika Základní umělecké školy Kyjov, Valtičánek a Kolík. Čestným hostem letošního ročníku se stala Ludmila Kobzíková, dlouholetá zpěvačka národopisného souboru Břeclavan a manželka legendárního podlužáckého primáše Jožky Kobzíka.

Vokální koncert dvou mikulovských pěveckých sborů zněl Dietrichsteinskou hrobkou. Pod vedením Dagmar Valové zazpíval studentský sbor Gaudium, sbormistryně Zuzana Pirnerová vedla Virtuosi di Mikulov. Zájemci se do hrobky vrátili ještě po setmění, provedli je tam průvodci v kostýmech. Ještě předtím je do kina přilákali ochotníci z Dolních Dunajovic na divadelní komedii Pretty Woman po moravsku.

Ozvěny Oslav města nabízí výstava v Městské galerii. „Do poloviny června tam jsou k vidění dětské práce, dokumenty a fotografie k historii mikulovského školství,“ připomněla Markéta Sojková, ředitelka Mikulovské rozvojové.
(DS)

Fotogalerie se připravuje.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery