Mikulov

Homepage > News > Mikulovění láká na víno a tvarůžky

Novinky a aktuality

1/6 2011

Mikulovění láká na víno a tvarůžky

Moravský avantgardní muzikant Pavel Fajt, tuvinský šaman Gendos Čamzyryn a celá řada výtvarníků, divadelníků i literátů si dali v sobotu 4. 6. dostaveníčko v Mikulově.

Ilustrační obrázekDietrichsteinská hrobka tam hostí pátý ročník Mikulovění.

Milovníci legrace, básnických performancí, drobné prózy, hudební a divadelní múzy či dobrého vína se syrečky se po roce sejdou na vernisáži obrazů a mezi artefakty vystavujících výtvarníků z Mikulovska, Hané a ruskomongolské stepi.

Publikum přitom čeká nevídaná show v podání Gendose Čamzyryna a zvláštní host. „Naše pozvání přijal také Pavel Fajt,“ doplnil za organizátory Jiří Večeřa. Pavel Fajt působil v rockových skupinách Dunaj a Pluto, spolupracoval s houslistkou Ivou Bittovou a mimo jiné vydal čistě bubenickou desku v duu s Američanem Jimem Menessenem. V současné době vystupuje sólově s vlastním koncertním programem DrumTrek.

Na Mikulovění se představí taky folková skupina Ochrymtoš Střemoš Litovel, Michal Schmalz, Jenda Hajn, Zbyněk Špaček, Karel Křivánek, Pavel Svoboda, Luboš Šaman Holzer, Svatava Drlíčková, Miloň Potměšil, Milan Valenta, Jiří Válek, Petr Petráš, divadlo Dávidlo, umělci z výtvarného ateliéru Karla Frantela Základní umělecké školy Mikulov a z Dětského domova Mikulov.

Organizátoři zvou širokou veřejnost i jejich bubny, bubínky a nejrůznější rámusila. Akce začíná ve 14 hodin a vstup na ni je volný.
(DS)

Ilustrační foto: Pavel Fajt na mikulovském zámku (DS)

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery