Mikulov

Homepage > News > Mikulovské víno s cimbálkou boduje

Novinky a aktuality

3/7 2011

Mikulovské víno s cimbálkou boduje

Město pod Pálavou má za sebou první z Cimbálových sobot s vínem. Folklorní večer přilákal desítky hostů. Kam můžou zamířit příště?

Prázdninový cyklus odstartoval 2. července v Hotelu Eliška. Posezení u vína s Cimbálovou muzikou Karla Martiše oslovilo hlavně turisty.

"Cimbalistka Jitka Ondráčková byla úžasná. Ve druhé polovině večera hrála na přání, zazněla tak mimo jiné ústřední píseň z filmu Titanic nebo Yesterday od Beatles," pochvalovala si vydařenou premiéru Markéta Sojková, ředitelka společnosti Mikulovská rozvojová, která nový projekt spolu s mikulovskými podnikateli rozjela.

Příští sobota bude patřit Cimbálové muzice sourozenců Osičkových. Kdo si chce tóny v jejich podání vychutnat s výtečným vínem z Mikulovské vinařské podoblasti, měl by 9. července zamířit do Vinného sklepa U Zajíce. Program začíná opět ve 20 hodin, vstup je volný.

Do projektu se zapojil taky Hotel Tanzberg, 16. července tam bude hrát CM Kapura. Štafetu 23. července převezme Hotel MBZM s CM Katrán. Červencovou sérii uzavře CM Mládí z Čejče v Hotelu Galant.
 
Projekt bude pokračovat i v srpnu. Aktuální informace s přehledem kulturních akcí, které město Mikulov v létě nabízí, lze nalézt v kalendáři na www.mikulov.cz.
(DS)

Ilustrační obrázek
Foto: Markéta Sojková

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery