Mikulov

Homepage > News > Virtuosi zakončili bohatou sezónu

Novinky a aktuality

11/7 2011

Virtuosi zakončili bohatou sezónu

Pěvecký sbor Virtuosi di Mikulov reprezentuje město doma i v zahraničí.

Česká píseň Bedřicha Smetany, Missa Solemnis Zdeňka Pololáníka a Orffova Carmina Burana – to byly klíčové projekty, jichž se ve spolupráci s hodonínskými a brněnskými pěvci a orchestry účastnili v uplynulé sezóně mikulovští Virtuosi. Jen v předposledním červnovém týdnu vystoupili s mimořádným úspěchem na prestižním festivalu Musica sacra v rakouském Hainburgu, zpívali na brněnském Petrově, dodali lesku slavnostnímu odhalení pamětní desky mikulovskému rodákovi Hieronymu Lormovi a nakonec účinkovali v Hodoníně na open air koncertě.

Nosnými opusy příští sezóny bude opět spolupráce s Mladými brněnskými symfoniky a se slovenskými partnery z Žilinského miešaného zboru. Jejich sbormistrem je v Mikulově již dobře známý Štefan Sedlický, snad nejlepší současný slovenský dirigent, věnující se vokální hudbě.

Letošní již XIII. ročník Mezinárodního festivalu pěveckých sborů Kampanila se uskuteční ve dnech 2. až 4. září. Pozvání přijali komorní sbor Dysonans z polské Poznaně,  Spevácky zbor města Brezna (Slovensko), Pěvecké sdružení ostravských učitelek a v jednání je účast jednoho z předních maďarských sborů – Kölcsey choir z Debrecenu.

Na závěrečném koncertě v neděli odpoledne bude uvedena Missa Solmenis Zdeňka Pololáníka a Te Deum Antonína Dvořáka. Na provedení se vedle mikulovských Virtuosi budou podílet Mátlův akademický sbor, brněnský pěvecký sbor Lumír a Mladí brněnští symfonikové. Čestnou funkci prezidenta festivalu přijal hudební skladatel Zdeněk Pololáník.

Podzimní koncert bude ve znamení 15. výročí založení sboru Virtuosi di Mikulov. Připravovaný program by měl být velice reprezentativní. Na tradičním Vánočním koncertě bude opět uvedena Rybova Česká mše vánoční. Milovníci vokální hudby se mají na co těšit.

Svatopluk Vrbka

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery