Mikulov

Homepage > News > MVS “dílna“ 2011

Novinky a aktuality

12/7 2011

MVS “dílna“ 2011

Již tuto sobotu, 16. 7. 2011 v 18.30, otevře Mikulovské výtvarné sympozium svým oficiálním zahájením v zámecké sale terreně osmnáctý ročník MVS “dílna“. Zámek Mikulov tak v létě opět ožije výtvarným uměním.

V termínu od 16. července do 13. srpna zde bude probíhat tradiční Mikulovské výtvarné sympozium “dílna“. Hlavní myšlenkou letošního, již 18. ročníku letních výtvarných dílen je vytváření neobvyklých, produktivních setkání umělců napříč generacemi, zprostředkování dialogu mezi autory hledajícími odlišný smysl a cíl umělecké tvorby. Na mikulovském zámku tak bude v létě společně tvořit sedm umělců – tři z nich ve věku pod 30, další tři nad 60 let. Skupinu tradičně doplní studentka umělecké školy v roli technické asistentky.

Katarína Hládeková (*1984), Vladimír Houdek (*1984), Matyáš Chochola (*1986), Inge Kosková (*1940), Otis Laubert (*1946), Václav Stratil (*1950) a Vendula Kramářová (*1985) jako technická asistentka. Letos poprvé se nominace neujal tvořící umělec, ale teoretik umění. Těchto sedm umělců vybral Jiří Ptáček, kurátor a respektovaný kritik umění. Jeho motivací k výběru autorů je přesvědčení, že společný pobyt umělců vzdálených od sebe věkem i zkušenostmi může podnítit výměnu názorů a uměleckých postojů na obou stranách. „Umím si představit, jak inspirativní by jejich společné sympozium mohlo být,“ říká Jiří Ptáček, kurátor Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“ 2011.

Závěrečná vernisáž proběhne 13. 8. 2011 v areálu zámku, kde se představí v doprovodném programu jako již tradičně několik zajímavých hudebních seskupení. Kromě výstavy vzniklých děl si budou moci návštěvníci zatančit na skvělé strhující rytmy namíchané směsicí funky, popu a romské melodiky, ozdobené nádherným hlasem zpěvačky… Mluvíme o skupině GULO ČAR, která vystoupí spolu s dalšími.

Součástí letošního Mikulovského výtvarného sympozia je také doprovodná výstava vybraných děl v Galerii Malostranská beseda v Praze, která je veřejnosti otevřena do 30. 9. 2011.

Děkujeme generálnímu partnerovi sympózia České spořitelně, a.s.; a dále všem ostatním partnerům a podporovatelům akce, za jejich nemalou pomoc a stálou přízeň.

(OS SMVS)
Kontakt:
Zuzana Skulová (PR)
Tel.: +420 775 566 246
E: art@mikulov.cz
W: www.artmikulov.cz

Ilustrační obrázek

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery