Mikulov

Homepage > News > Léto v Mikulově: hudba a divadlo

Novinky a aktuality

15/7 2011

Léto v Mikulově: hudba a divadlo

Pravidelnou dávku kultury servíruje ve městě pod Pálavou projekt zvaný Mikulovské hudební a divadelní léto. Oslovuje všechny generace a jde cestou napříč žánry.

Ilustrační obrázekMikulov během prázdnin nabízí hudební i divadelní zážitky všeho druhu – na programu je jazz, dechovka, country, vážná hudba i pohádka pro nejmenší.

Zatímco čtvrteční podvečer patřil hitům krále bílého soulu v podání brněnské revivalové kapely Joe Cocker Band (foto), Dietrichsteinskou hrobku už tuto neděli 17. července rozezní klasické tóny mezinárodního uskupení Johann Strauss Quintett.

Jeho členové připomenou díla dvou skladatelů rodiny Straussů a jejich současníků, jako jsou Johann Schrammel, Joseph  Lanner, Karl Komzák nebo Antonín Dvořák. Vstupné činí 80 korun, snížené vyjde na padesátikorunu.

Rytmus polky a valčíku ovládne 21. července zase Náměstí. Zahraje tam dechová hudba Mikulovanka. O týden později převezme štafetu taneční skupina Lednický ranč s country show.

Ikona slovenského jazzu odstartuje druhou polovinu prázdnin. Peter Lipa se na mikulovském Náměstí představí 4. srpna.

Dietrichsteinskou hrobkou pak bude 11. srpna znít hlas Martina Hammerle Bortolottiho. „Rakouský koncertní pěvec vystoupí v Mikulově vůbec poprvé. Připraví si pro nás vítězné písně z festivalu v San Remo, a to v chronologickém pořadí od roku 1951. Grazie dei fiori, Vola colomba, Viale d´autunno, Tutte le mamme. Nebudou chybět ani ty nejslavnější melodie jako Volare, Ciao ciao bambina, Romantica a Al Di La,“ prozradila Markéta Sojková, ředitelka společnosti Mikulovské rozvojové, která projekt organizuje.

Předprodej vstupenek na tento recitál zajišťuje Mikulovská rozvojová. Jedna vyjde na stokorunu, mládež, senioři a držitelé průkazu ZTP zaplatí polovinu, děti do 12 let mají vstup zdarma.

 Malí návštěvníci si však přijdou na své hlavně 18. srpna, kdy pódium na Náměstí zaplní Čmeldové. Pohádkové představení přichystají valtičtí ochotníci z divadelního souboru Basta Fidli.

Letní projekt uzavře osvědčený Johann Strauss Quintett, a to 27. srpna v Dietrichsteinské hrobce. Vstupné zůstává stejné jako na jejich červencový koncert.

Všechna vystoupení začínají v 18 hodin, konají-li se na Náměstí, vstupné se neplatí.
(DS)

Foto: Sylva Chludilová

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery