Mikulov

Homepage > News > MVS "dílna" 2011 jde do finále

Novinky a aktuality

11/8 2011

MVS "dílna" 2011 jde do finále

Už tuto sobotu 13. 8. v 18.30 vyvrcholí na zámku v Mikulově slavnostní vernisáží další, v pořadí již 18. ročník Mikulovského výtvarného sympozia "dílna".

Město Mikulov spolu s Regionálním muzeem v Mikulově a občanským sdružením Společnost pro rozvoj MVS "dílna" tak srdečně zvou na výstavu vytvořených děl, koncert skupiny GULO ČAR a další doprovodný program.

Ilustrační obrázek

Slavnostní ukončení a vernisáž výstavy Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“ 2011

V sobotu 13. srpna od 18.30 proběhne na horním nádvoří zámku v Mikulově slavnostní ukončení Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“. Zároveň bude veřejnosti zpřístupněna výstava výtvarných děl od sedmi autorů pozvaných na sympozium a čtyř hostů, kteří na pozvání účastníků sympozium navštívili a s nimi či vedle nich pracovali.

Kromě autorů krátce promluví na závěrečné vernisáži rovněž starosta města Mikulova Rostislav Koštial a ředitel Regionálního muzea v Mikulově Petr Kubín. Hudebním programem večera budou vystoupení romské funkové skupiny Gulo Čar a formace vzniknuvší během uplynulého měsíce přímo v řadách umělců na sympoziu.

Konceptem osmnáctého ročníku MVS “dílna“ bylo setkání starší umělecké generace s tou nejmladší. Tři pozvaní autoři proto byli vybráni z generace starší 60 let: Inge Kosková, Otis Laubert a Václav Stratil. Dalšími třemi pozvanými autory proto byli dva studenti Akademie výtvarných umění, Vladimír Houdek a Matyáš Chochola, a nedávná absolventka Fakulty výtvarných umění v Brně Katarína Hládeková, všichni ovšem mladší 30 let. Sedmou regulérní účastnicí je studentka brněnské FaVU Vendula Kramářová v tradiční roli umělkyně tvořící a zároveň technické asistentky.

Hosté výstavy se pak etablovali z umělců, kteří byli z různých důvodů pozváni samotnými umělci. Mladou malířku Johanu Merta pozval do Mikulova její pedagog Václav Stratil, aby sympozium strávili společnou malířskou komunikací. Katarína Hládeková zase pozvala vrstevnici Annu Balážovou ke spoluautorství na společném animovaném filmu a s ním souvisejícím souboru fotografií. Čas strávený v Mikulově využil k práci na nových obrazech rovněž garant sympozia Libor Lípa. Posledním nečekaným hostem se pak stal malíř Vladimír Skrepl. Ten loni z osobních důvodů musel odmítnout pozvání na sympoziu, a proto využil příležitosti, že letos do Mikulova odjeli dva jeho studenti, Chochola a Houdek. Kurátor sympozia Jiří Ptáček Lípův a Skreplův zájem o práci v mikulovských ateliérech přivítal a oba rovněž pozval na závěrečnou výstavu.     

Část díla vzniklého pod rukama všech vystavujících se stává součástí sbírky současného umění vznikající v Mikulově prostřednictvím sympozií už osmnáct let. Výstavu ovšem bude možné vidět během slavnostního večera a následovně do konce turistické sezóny, tedy do 31. 10. 2011 na základě žádosti na pokladně zámku Mikulov.

Od počátku slavnostního ukončení a vernisáže výstavy MVS “dílna“ v sobotu od 18.30 bude také mimořádně ve večerních hodinách zpřístupněna výstava soudobého art designu Křehký Mikulov v sousedních zámeckých prostorách.     

Harmonogram slavnostního ukončení MVS “dílna“

18:30  Vernisáž výstavy a slavnostní ukončení MVS “dílna“

Katarína Hládeková a Anna Balážová (host)
Vladimír Houdek
Matyáš Chochola
Inge Kosková
Vendula Kramářová
Libor Lípa (host)
Otis Laubert
Johana Merta (host)
Vladimír Skrepl (host)
Václav Stratil
Jiří Ptáček (kurátor)

20:00 Hudební program

Gulo Čar • Tři lotři • U nás se svítí • MAS Band • Kapela účastníků MVS “dílna“

Součástí letošního Mikulovského výtvarného sympozia je také doprovodná výstava vybraných děl z let 1994-2010 v Galerii Malostranská beseda v Praze, která je veřejnosti otevřena do 8. 10. 2011.

Děkujeme generálnímu partnerovi sympózia České spořitelně, a.s.; a dále všem ostatním partnerům a podporovatelům akce, za jejich nemalou pomoc a stálou přízeň.
(OS SMVS)

Kontakt:
Zuzana Skulová (PR)
Tel.: +420 775 566 246
E: art@mikulov.cz
W: www.artmikulov.cz

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery