Mikulov

Homepage > News > Mikulov bude bavit i po prázdninách

Novinky a aktuality

28/8 2011

Mikulov bude bavit i po prázdninách

Country show a koncert vážné hudby udělaly uplynulý týden tečku za projektem Mikulovské hudební a divadelní léto. Kultura ve městě pod Pálavou tím ale rozhodně nekončí.

Hudební procházku Od Vídně po Broadway nabídl v sobotu milovníkům klasiky Johann Strauss Quintett. Příznivci country si přišli na své už ve čtvrtek. Lednický ranč připravil přehlídku country tanců a přímo na pódiu zasvětil do kroků dvou z nich i přítomné publikum. „Byla to paráda. Kdyby se v Mikulově otevřely nějaké kurzy country tanců, neváhala bych ani minutu. I zumbu bych kvůli tomu vynechala,“ neskrývala nadšení Květa Budínová z Mikulova.

Ilustrační obrázek

Zatímco loni patřily letní sérii koncertů a vystoupení neděle, letos organizátoři vsadili hlavně na čtvrtky.  „A velmi se osvědčily, což dokázala vysoká návštěvnost akcí nejen z řad hostů Mikulova, ale také místních obyvatel. Své udělala rovněž poměrně široká nabídka různých hudebních žánrů a divadel. Každý si našel to, co mu bylo nejbližší,“ zhodnotila Sylva Chludilová, produkční z Mikulovské rozvojové.

Podle ní se s velkým ohlasem publika setkala například ikona slovenského jazzu Peter Lipa, Joe Cocker Band, klasické tóny v Dietrichsteinské hrobce či divadlo pro děti v prostředí zámecké zahrady.

„Obecně se dá říci, že má město Mikulov k pořádání těchto akcí optimální prostředí – atraktivní polohu, malebné Náměstí i ostatní části města a jedinečnou atmosféru. Samozřejmě to také závisí na počasí,“ doplnila Chludilová.

S koncem srpna sice pro letošek projekt končí, ale i na podzim nabídne Mikulov pravidelnou dávku hudebních zážitků. Mikulovská rozvojová zve třeba do Dietrichsteinské hrobky, kde se v průběhu září uskuteční varhanní koncert manželů Kolářových a vystoupení sopranistky Jany Šelle s harfistkou Anastázií Tomkovou. Zámecký sál v říjnu zaplní zase hudebníci Filharmonie Brno, v listopadu pak houslová virtuoska Gabriela Demeterová s komorním orchestrem Czech Virtuosi.
(DS)

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery