Mikulov

Homepage > News > Kampanila hostila sbory ze tří zemí

Novinky a aktuality

5/9 2011

Kampanila hostila sbory ze tří zemí

Mikulovský starosta Rostislav Koštial označil Kampanilu za třešničku na dortu mikulovského kulturního léta. Krásné počasí, prvotřídní účastnické sbory, pohoda.

Zahajovací koncert v Dietrichsteinské hrobce byl recitálem polského sboru Dysonans. Přední sólistka opavské opery Olga Procházková označila jeho intonaci za dokonalou. Svou úroveň potvrdil tento poznaňský sbor i na Přehlídkovém koncertu.
Sobotní Matiné bylo upoutávkou na večerní koncert v Rajské zahradě mikulovského gymnázia. Ten zahájili Virtuosi di Mikulov několika spirituály, při nichž uplatnili i svéráznou choreografii. Spevácky zbor mesta Brezna (Slovensko) uvedl pásmo lidových písní. Něco podobného jsme v Mikulově dlouho neslyšeli a bylo to pro posluchače příjemným překvapením. Pěvecké sdružení ostravských učitelek s dirigentem Jurii Galatenkem překvapilo kultivovaným projevem a hlasovou vyrovnaností.
Vrcholem festivalu bylo nedělní Te Deum. Spojené sbory a Mladí brněnští symfonikové uvedli Missu Solemnis Zdeňka Pololáníka i Te Deum Antonína Dvořáka. K úspěchu koncertu přispěli i sólisté Tomáš Krejčí a Hana Kostelecká.
I letos byli na festivalu milí hosté. Vedle Zdeňka Pololáníka to byla již zmíněná Olga Procházková, Dr. Schwabenicky (Německo) a početná skupina milovníků hudby z Horní Plané na Šumavě. Zejména však to bylo hojné obecenstvo z Mikulova a okolí, pro které je Kampanila každoročním svátkem. A to i díky řady příznivců, kteří festival podporují. 
Kampanila skončila a už se rodí plány na příští ročník. Snad bude stejně úspěšný jako ten letošní.

Svatopluk Vrbka

Ilustrační obrázek
Dysonans
Foto: DS

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery