Mikulov

Homepage > News > Fotoateliér přináší výpověď o Mikulovu

Novinky a aktuality

21/10 2011

Fotoateliér přináší výpověď o Mikulovu

Do pomyslného městského alba už potřetí přispěli účastníci fotoworkshopu Fotobraní. Ochutnávku z jejich letošní tvorby nabízí do konce října výstava v městské galerii s názvem Fotoateliér.

„Považuji za výjimečné, když fotografové mapují městské dění v souvislostech a pod povrchem. Jejich práce pomáhá občanům identifikovat se s městem, vidět jej jinýma očima v kontrastu s jejich každodenním žitím v něm. Jejich potomci pak s odstupem let snáze porozumí svým kořenům,“ vyzdvihl význam fotografického workshopu jeho lektor Tomáš Pospěch.

Sám během něj navázal na vlastní loňský projekt. Dokumentuje v něm rituály, které den za dnem představitelé různých profesích pravidelně opakují. A tak mu letos před objektivem stanuli průvodkyně v prostorách mikulovského zámku, archivářka mezi regály se starými dokumenty či náčelník městské policie na služebně.

Dvě z fotografek si práci pod vedením Tomáše Pospěcha vyzkoušely už loni. Lenka Vránová tentokrát pořizovala záběry zejména na zámku a v zámecké zahradě, Ilona Salajková na svých snímcích konfrontuje panenku Barbie či její části s přírodními živly a pohrává si tak se souvislostmi tvarů a podobností formy.

Kromě místních nadšenců se do kurzu zapojily také dvě výrazné mladé osobnosti současné české fotografie, Ivana Jašminská a Imrich Veber. Ten jako jediný fotil na film. „Hledal jsem paralely mezi zdejšími turistickými cíli a současnými zájmy dnešních konzumentů. Požádal jsem osoby vycházející z marketů, aby mi chvíli zapózovali. Řekl jsem pouze: postavte se tady. Podobně jako to dělají turisté,“ rozvedl svoji inspiraci v upomínkové momentce Veber.

Do světa rally nahlédla s fotoaparátem Ivana Valachová, Tereza Zlámalová zachycovala zase obyvatele a turisty v centru Mikulova.
 
Galerie je otevřená každý den kromě pondělí, a to od 10 do 17 hodin.
(DS)

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery