Mikulov

Homepage > News > Jan Hora vítězem GO v Mikulově

Novinky a aktuality

29/10 2011

Jan Hora vítězem GO v Mikulově

Předposlední říjnový víkend se za přispění města Mikulov, SOU Mikulov, brněnského klubu a mikulovských dobrovolníků konal v Mikulově 16. ročník turnaje v deskové hře GO.

Letošní ročník ratingové kategorie A přivítal slušný počet 68 hráčů ze šesti zemí. Nejmladším účastníkem byl Tadeáš Čech (7) z Mikulova a další nadějný hráč Jan Kocáb. Domácí ještě zastupovala Tereza Salajková, Martin Zahradník a Martin Jurek.
Páteční předvečer turnaje byl zpestřen přátelským zápasem 10členných týmů Go klubu Brno a Weiqi Clubu Praha. V prvním souboji hraném před třemi týdny v Praze zvítězili domácí 6-4. Zde v Mikulově byl konečný výsledek 5-5, podle dohodnutých pravidel pak rozhodoval výsledek první desky, kde zvítězil pražský Lukáš Podpěra nad Ondřejem Krumlem a tak se z vítězství radovali opět Pražané. Zápas byl hrán jako promo akce uvažovaného znovuzavedení týmových soutěží.

Ve vlastním turnaji se potom nejvíce dařilo Janu Horovi 6-dan, který v žádném kole nenašel přemožitele. Druhé místo se čtyřmi body obsadil domácí Martin Jurek 4-dan a o 3.-4. místo se rozdělili Lukáš Podpěra 5-dan a nejsilnější zahraniční účastník, Rakušan Lothar Spiegel 4-dan shodně se 3 body a oběma pomocnými kritérii.

Výsledky:
1. Jan Hora 6-dan 5 bodů, 2. Martin Jurek 4-dan 4 b., 3.-4. Lukáš Podpěra 5-dan, Lothar Spiegel 4-dan 3 b., 5. Ondřej Kruml 4-dan 3 b.

Specialitou Mikulovského turnaje je společná sobotní návštěva vinného sklípku, které využila významná část dospělého startovního pole. Turnaj byl také přenášen v EuroGoTV.
-is-mp-

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery