Mikulov

Homepage > News > Ohlédnutí za aukcí Bilicula

Novinky a aktuality

14/11 2011

Ohlédnutí za aukcí Bilicula

Bezmála čtvrt milionu korun, takový je finanční výsledek pátého ročníku Charitativní aukce výtvarných děl a archivních vín, organizované Občanským sdružením BILICULUM.

Peníze půjdou na pomoc hendikepovaným dětem a mladým dospělým, využívajícím služeb Denního stacionáře Mikulov. Vydražená částka výraznou měrou pomůže dofinancovat chod stacionáře, kterému do konce roku chybí na provozní výdaje 300 000 korun.

Průběh aukce byl letos obohacen o překrásné vystoupení mezzosopranistky Táni Janošové doprovázené klavíristou Doc. Janem Králem. Před samotnou aukcí tak sálem mikulovského zámku zazněla např. árie P. Rózy z opery Tajemství, Largo Antonína Dvořáka na moravský námět, nejznámější árie Carmen z opery G. Bizeta či italská píseň O sole mio. Oba umělci vystoupili zcela zdarma.

Po skončení koncertu účastníci aukce shlédli krátký dokument o  Denním stacionáři Mikulov a po přestávce na občerstvení se již začalo dražit. Některá z výtvarných děl představili dražitelům přímo jejich autoři – klienti Denního stacionáře Mikulov. Letos padl dražební rekord, za neuvěřitelnou částku 31 000 korun bylo vydraženo výtvarné dílo "Smějící se kočky", které s dopomocí pracovnic stacionáře vytvořil 14letý autistický chlapec.

Výtvarná díla byla v převážné většině vyrobena klienty Denního stacionáře kterým, v závislosti na jejich hendikepu, pomáhaly pracovnice stacionáře. Sortiment byl doplněn výrobky z Ústavu sociální péče Srdce v domě v Klentnici a originálem obrazu akademického malíře Antonína Stojáka. Archivní vína dodala významná regionální vinařství. Dražily se také lety balónem a wellnes pobyty.

Letošní aukce byla nejen velmi úspěšná ve svém poslání (výsledná vydražená částka téměř o dvacet tisíc korun překročila výsledek loňské aukce), ale pro všechny zúčastněné byla příjemným kulturním a společenským zážitkem.

Občanské sdružení BILICULUM děkuje všem dražitelům za aktivní účast v aukci. Stejně tak děkujeme dárcům, kteří do aukce věnovali dražební předměty. Zvláštní poděkování patří moderátorovi Danieli Rubešovi za profesionální vedení aukce, Regionálnímu muzeu Mikulov za zapůjčení sálu a svatební agentuře Svatby podle Vás ze jeho exkluzivní výzdobu.
(RaN)

Ilustrační obrázek
Foto: Radek Novák

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery