Mikulov

Homepage > News > Virtuosi di Mikulov zve ke spolupráci

Novinky a aktuality

5/12 2011

Virtuosi di Mikulov zve ke spolupráci

Jako každý rok i letos budou Virtuosi di Mikulov uvádět na Vánočním koncertě,  který se uskuteční v neděli 18. prosince, Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby.

I tentokrát zvou ke spolupráci další zpěváky, kteří tuto mši umějí a chtějí si ji zazpívat spolu s mikulovskými Virtuosi, brněnskými sóĺisty a orchestrem.

Tato tradiční spoluúčast přivedla do sboru řadu zpěváků, mezi nimi i dlouholeté členy z Valtic. Ti na to vzpomínají v publikaci Prvních patnáct, která mapuje dosavadní existenci VdM, takto: ... když se v roce 1998 v tisku objevila nabídka, zúčastnit se provedení Rybovy mše v Mikulově, s nadšením jsme se rozhodli využít této možnosti. Rybovu mši jsme měli tzv. „pod kůží“ a byli jsme zvědavi na mikulovské provedení. Mše provedená na zámku měla úspěch, a ihned po jejím ukončení nám bylo nabídnuto „trvalé angažmá“  v mikulovském sboru, které jsme přijali. ... V současnosti zpíváme již třináctou sezonu a za tu dobu jsme měli možnost zúčastnit se mnoha koncertů, festivalů, přehlídek, zpívat pod vedením profesionálních hudebních mistrů, zazpívat si v Německu, Rakousku, Itálii, Chorvatsku, Anglii a na Slovensku. Všechny tyto akce nás obohacovaly a stále obohacují a nabíjejí energií.

Virtuosi di Mikulov by mezi sebou rádi uvítali další obětavé zpěváky. Secvičná zkouška na Rybovu mši se uskuteční 13. prosince 2011 v 19 hod. v mikulovském gymnáziu.
(VRB)

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery