Mikulov

Homepage > News > Eben Trio zahájilo rok 2012

Novinky a aktuality

5/1 2012

Eben Trio zahájilo rok 2012

První novoroční koncert v Galerii Závodný byl zaplněný do posledního místa.

V Galerii Závodný v Mikulově se první lednový den roku 2012 uskutečnil novoroční koncert. Galerie tím zahájila sérii koncertů vážné hudby, které pořádá ve spolupráci s Kruhem přátel hudby Mikulov. V podání  EBEN TRIA,  Markéta Kubínová Vrbková - violoncello, Terezie Fialová - klavír a Roman Patočka - housle, zazněly skladby Bedřicha Smetany, Franze Schuberta, Antonína Dvořáka a Astora Piazolly.

Ilustrační obrázek

„Jsem ráda, že v Mikulově vzniká nová tradice novoročních koncertů, při kterých se mohou setkat místní občané.  Uzavřít kruh starého roku poslechem melodií velikánů klasické hudby bylo pro mě samotnou krásným zážitkem,“ říká majitelka galerie Vladimíra Brucháčková Závodná.

„Od prvního okamžiku, kdy jsme vstoupili do budovy, nás překvapila milá a pozitivní atmosféra. Budova má navíc velmi dobrou akustiku, dobře vymyšlený koncertní prostor a profesionální zázemí pro hudebníky. Nejvíce si ale vážím velmi milého přijetí, kterého se nám dostalo a příjemné atmosféry, která při koncertě vznikla,“ popsala své pocity Markéta Kubínová Vrbková.
Série koncertů Kruhu přátel hudby bude v galerii pokračovat v druhé polovině února. Už teď jsou v prodeji na recepci galerie abonentní vstupenky na všechny čtyři koncerty v hodnotě 600 Kč. Upozorňujeme případné zájemce, že počet míst do koncertního sálu je omezený. Výhodou všech koncertů je, že se pokaždé odehrávají v trochu jiném prostředí. Každých šest týdnů totiž zdobí stěny galerie obrazy od jiného umělce.

Od 26. ledna v Galerii Závodný vystavují Eduard Ovčáček a Miloš Urbásek. Vernisáž výstavy začíná v pět hodin odpoledne.

Koncerty pořádané Kruhem přátel hudby:
23. 2. 2012 v 18:00 Klavírní duo Bialasovi
26. 3. 2012 v 18:00 Trio Kandinsky /Španělsko, klavír, housle, violoncello/
11. 10. 2012 v 18:00 Jan Řezníček, Eduard Spáčil /viola, klavír/
8. 11. 2012 v 18:00 Duo Teres / L. Kopsová – housle, T. Honěk – kytara /

Martina Muziková

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery