Mikulov

Homepage > News > Mikulov lákal v Brně na zážitky

Novinky a aktuality

13/1 2012

Mikulov lákal v Brně na zážitky

Co nového nabízí rok 2012 ve městě pod Pálavou a okolí? Odpověď prozradil veletrh Regiontour na brněnském výstavišti.

Mikulovsko se tentokrát prezentovalo v rámci expozice Jihomoravského kraje. První veletržní den navíc město připravilo tiskovou konferenci s názvem Za zážitky na Mikulovsko v sezóně 2012.

Jen v Mikulově se letos uskuteční na sto čtyřicet kulturních, vinařských a společenských akcí. „Jejich organizátoři se přitom neomezují na letní sezónu, a tak bude ve městě něco k vidění, slyšení i ochutnání prakticky po celý rok,“  shrnula Marcela Koňáková, ředitelka Mikulovské rozvojové. Přehled mikulovského dění nabízí kulturní kalendář na webu města www.mikulov.cz.

Výstava věnovaná osobnosti Jana Adama I. Z Liechtensteina, soubor fotografií Ptáci Zámeckého rybníka, nová stálá expozice Víno napříč staletími a druhý ročník festivalu art designu Křehký Mikulov. To je čtveřice lákadel, které letos vedle drobnějších projektů přichystá Regionální muzeum v Mikulově.

Benjamínkem mezi mikulovskými výstavnými prostory je Galerie Závodný, ta zve na celoroční cyklus s tematikou geometrie a tvarů. „Nejbližší vernisáž zahájí 26. ledna výstavu  Eduarda Ovčáčka a Miloše Urbáska,“ připomněla Martina Muziková, pracovnice galerie.

Na jih Moravy každoročně putují i stovky věřících. Nejen pro ně se po dlouhých letech oprav otevřel částečně rekonstruovaný Kolegiátního kostela svatého Václava v Mikulově. „Úspěšně taky pokračuje záchrana kapliček na Svatém kopečku,“ potvrdil na konferenci starosta Mikulova Rostislav Koštial.

Aktivní turisté pak ocení zejména projekt Na kole k sousedům. „Jeho výsledkem je nově zrekonstruovaná nenáročná cyklotrasa mezi Mikulovem a Novým Přerovem navazující na cyklotrasy v sousedním Rakousku,“ uvedla Marcela Effenbregerová z Dobrovolného svazku obcí Mikulovsko. Další novinkou je také rozšíření prohlídkové trasy v Jeskyni na Turoldu.
(DS)

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery