Mikulov

Homepage > News > Mikulov plesal v krajkových rukavičkách

Novinky a aktuality

30/1 2012

Mikulov plesal v krajkových rukavičkách

Jako v předválečném filmu pro pamětníky se ocitnul každý, kdo v sobotu 28. ledna zamířil do zámeckého sálu v Mikulově. Konal se tam totiž společenský ples s podtitulem V krajkových rukavičkách a ve stylu 30. let.

Na kouzlo pomyslného stroje času letos vsadila Mikulovská rozvojová při organizování městského plesu. Mikulov na něj tradičně přizval Drasenhofen. Přes dvě stě dvacet hostů přivítal v zámeckých prostorách bývalé barokní jízdárny starosta spřátelené rakouské obce Reinhard Künzl, Mikulov pak zastupoval radní Ivo Koneš. Připomněl úplně první společný ples, který se uskutečnil před dvaadvaceti lety.

Předtančení se tentokrát ujal taneční soubor Danza Brno. Jeho členové připravili taky několik dalších ukázek, kromě standardních tanců ještě například libertango, swing nebo shimy.

Zatímco v zámecké vinárně hrála cimbálová muzika Kasanica, o zaplnění parketu se starala domácí dechová hudba Mikulovanka a stylová kapela Melody Gentlemen Lednice. V jejich podání zazněly hity jako třeba Slunečnice, Jen pro ten dnešní den, Noční motýl nebo Dívka k rytmu zrozená.

Hudební šlágry z dob našich babiček dokreslovaly rovněž módní přehlídku dobových společenských oděvů a doplňků ze sbírky Marie Létalové z Týnce. Ta se spolu s dalšími členy Klubu vojenské historie Břeclav oblékla do šatů pro slavnostní příležitosti, letních i zimních modelů. Z půlnočního překvapení se vyklubala promenáda v prvorepublikovém spodním a večerním prádle.

Dobový styl zvolila taky většina návštěvníků. Dámy si nechaly zvlnit vlasy, rty si nalíčily červenou rtěnkou, navlékly rukavičky a nezapomněly ani na boa, pírka, štrasové ozdoby či kožešinové doplňky.  Podobné rekvizity visely i ve zvláštním fotokoutku ve foyer. Zájemci si tam mohli nechat na počkání zhotovit vzpomínku na retro večer – vlastní podobenku na sépiové kartě.

S prázdnou neodcházel nikdo. Tombola nabídla přes dvě stě cen, losovalo se o vybroušený, certifikovaný diamant z antverpské burzy, vyhlídkový let vrtulníkem, týdenní pobyt v hotelu, vrtačku, voňavé dárkové koše nebo hodinky.

Plesová sezóna v Mikulově pokračuje 4. reprezentačním plesem základní umělecké školy, který proběhne 17. února v Hotelu Galant, o den později se opět zaplní zámecký sál. Na společenský ples tam zve Gymnázium, SOŠ a SOU Mikulov.  
(DS)

Ilustrační obrázek
Foto: Martin Tesařík
Fotogalerie ZDE.
Výběr fotografií ZDE.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery