Mikulov

Homepage > News > Radnici zdobí studentská díla

Novinky a aktuality

16/2 2012

Radnici zdobí studentská díla

Křížová cesta v Mikulově inspirovala mladé výtvarníky z Brna. Svoje práce právě vystavují v budově mikulovské radnice.

Ilustrační obrázekTéma zaniklého osmého zastavení Křížové cesty na Svatém kopečku ve městě pod Pálavou nedávno zpracovaly v rámci výtvarné přípravy studentky soukromého Gymnázia P. Křížkovského s uměleckou profilací v Brně – Komíně. Výsledky jejich tvorby, kterou vedl akad. sochař David Baránek, jsou k vidění ve druhém patře Městského úřadu v Mikulově.

„I když ukazují na obtížnost hlubšího zaujetí pro odtažitost tématu, což nikoho asi u současné mládeže nepřekvapí, považuji za významné toliko jeho vymezení a pokus studentů o jakési jeho otevření. Jedná se o jedinečný počin, který má při dostatečné pozornosti a péči šanci zaujmout generaci duchovnějšími obsahy, než jsou ty, jež se obecně dnes propagují,“ komentoval akad. malíř Jan Knorr, který spolupráci mezi školou a Mikulovem inicioval.

Výstava tak volně navazuje na záměr města obnovit vzácnou památku evropského významu. Před rokem odstartoval projekt adopce kaplí, Brněnské biskupství zadalo první restaurátorské práce na sochařské výzdobě. Na Svatém kopečku v Mikulově se přitom nachází nejstarší stavební soubor křížové cesty v České republice založený v roce 1623. Svůj předobraz má v Itálii.
(DS)

Foto: Výtvarné ztvárnění tématu v podání Amálie Hruškové.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery