Mikulov

Homepage > News > Šíleně smutná princezna pomohla

Novinky a aktuality

17/2 2012

Šíleně smutná princezna pomohla

Jeden z nejznámějších pohádkových příběhů se 14. února odehrál na pódiu mikulovského kinosálu. Radost neudělal jen publiku, ale taky handicapovaným dětem a mladým lidem z Mikulova a okolí.

Kujme pikle, kujme pikle, obvyklé i neobvyklé, zpívá se v hudební pohádce o princezně Heleně a princi Václavovi, kteří se mají na přání svých otců vzít, a tím nadobro zpečetit mír mezi oběma královstvími. Dobročinné pikle tentokrát ukula Taneční skupina E. M. Dancers - SVČ Duhovka Břeclav ve spolupráci s břeclavským divadelním souborem Břetislav.

Společně s Taneční skupinou N.C.O.D. a Taneční studiem Narin uspořádaly pátý ročník projektu Děti dětem. Letos ho pojaly jako zábavnou taneční show na motivy Šíleně smutné princezny. A tak se v Mikulově na svatého Valentýna vyprávělo, tančilo, zpívalo a dovádělo pro dobrou věc.  

Všichni účinkující věnovali výtěžek z benefiční akce občanskému sdružení Biliculum. Jeho ředitel Petr Malásek si po představení odnesl darovací listinu na bezmála dvanáct tisíc korun. „Částka poputuje dětem z Denního stacionáře v Mikulově, který provozujeme,“ upřesnil s poděkováním.

Denní stacionář v Mikulově funguje od září roku 2004. „Posláním této sociální služby je poskytovat dětem a mladým lidem s tělesným, mentálním nebo kombinovaným postižením podporu, která jim pomůže navazovat a udržovat blízké osobní vztahy a zmírňovat dopady postižení na jejich každodenní život,“ vysvětlil Malásek.

Stacionář zajišťuje individuální vzdělávání, rehabilitaci, logopedii, muzikoterapii,  canisterapii, hipoterapii, stravování, svoz a rozvoz i sociální poradenství. Jeho zaměstnanci se tak starají rovněž o rozvoj osobnosti, schopností a dovedností svých klientů.

V současné době má stacionář kapacitu dvacet sedm uživatelů ve věku od tří do pětatřiceti let, kromě víkendů a svátků je v provozu každý den.
(DS)

Ilustrační obrázekIlustrační obrázek
Foto: DS

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery