Mikulov

Homepage > News > Psí závodníci obsadili koňskou halu

Novinky a aktuality

20/2 2012

Psí závodníci obsadili koňskou halu

Dne 18. února 2012 se v Mikulově (jezdecké stáje Hlavenka) konal 2. ročník halových závodů v agility - tentokrát pod názvem "Podpálavská drkotačka".

Stejně jako vloni se o tuto událost s velkou chutí postarali členové o.s.Jumpingdogs Lednice, kteří se tímto zajímavým sportem zabývají již několik let a sklízí úspěchy nejen na českých, ale i evropských soutěžích (více na www.jumpingdogs.cz).

Cílem agility je, aby psovod vedl psa k bezchybnému překonávání překážek na trati v daném směru a pořadí v co nejkratším čase. Je to činnost výchovná i zábavná, která prohlubuje vztah mezi člověkem a psem právě díky týmové spolupráci.

"Zadrkotat" si do Mikulova přijelo 94 týmů ze všech koutů České i Slovenské republiky a i přes chladnější počasí vládla v hale skvělá atmosféra. Nad spravedlivým průběhem dohlížel mezinárodně uznávaný rozhodčí Tomáš Glabazňa (SK), který pro závodníky připravil sérii různě náročných parkurů, rozdělených standardně do výškových skupin (small, medium,large), na kterých pak závodníci měřili své doposud získané dovednosti.

Díky štědrým sponzorům (Dogmania, Mira Mar, Mapes, OrionPharma, 4 dox, Jota, Psí kusy, Dafiko, Plot, Noviko, Canina, ANF, HCV – tunely, ArpalitNeo, Stachema, Eukanuba, Psí centrum, Mapes, Pet hardware, Zveráček Břeclav, Sting, Super Zoo, vet. Ordinace Stehlík, 100% palmové svíce, Zooshop Mikulov, Hafo Lednice, Lékárna Valunio Lednice, Mabo, Pixelhouse, Stavba a údržba silnic, Českomoravská stavební spořitelna), bez kterých by se tato akce nemohla uskutečnit, byli ti nejlepší oceňováni krásnými a hodnotnými cenami. Samozřejmostí byl uvítací balíček pro všechny přihlášené, aby si i méně uspěšní závodníci odvezli mimo zážitků také něco na památku.

I členům z řad pořadatelů se na parkurech dařilo. První místo se podařilo vybojovat Barboře Mandíkové s Dennym (border kolie - large) a Nikol Mrázové s Cleem z Panství Offenheim (bígl - medium). Ti navíc získali v dalším běhu i místo třetí. V kategorii small vybojovala druhé místo Pavlína Juřenová a JRT Jimmy, bronzová byla Dagmar Peková se svým Smaugem, taktéž JRT.

O občerstvení se i letos postarala místní restaurace, k dispozici byl také horký čaj, který nabízeli pořadatelé zdarma.

Podpálavskádrkotačka se nesla v přátelsky - soutěživém duchu a již nyní se "Jumpingdogsáci" těší na další akce, které budou pilně připravovat pro všechny příznivce tohoto úžasného sportu.

Pavlína Juřenová

Ilustrační obrázek
Foto: Kateřina Krušinová

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery