Mikulov

Homepage > News > U Závodných vystavuje Milan Dobeš

Novinky a aktuality

25/3 2012

U Závodných vystavuje Milan Dobeš

Hru světla, pohybu a zvuku rozehrávají exponáty vystavené v mikulovské Galerii Závodný. Nesou jméno Milana Dobeše, jehož tvorba zaznamenala výjimečný ohlas po celém světě.

Reliéfy s uvězněnými světlenými paprsky, které kreslí do prostoru křivku, mizí a znovu se objevují, objekty vytvářející na stěnách světelné obrazy a další práce nestora dynamického konstruktivismu zaplnily centrum moderního umění na mikulovské Husově ulici.

Autora s Mikulovem spojuje kromě stávající výstavy taky základní vojenská služba, kterou absolvoval právě ve městě pod Pálavou. „Zanechal tu navíc realistický obraz Mikulova v modrých valérech ze zcela jiné fáze jeho tvorby, než kterou představujeme u nás,“ upozornila během vernisáže majitelka galerie Vladimíra Brucháčková Závodná. Zmíněné dílo zdobí stěnu před ředitelnou mikulovské základní školy na ulici Hraničářů.

U Závodných jsou k vidění i další skvosty geometrické abstrakce. Přízemí galerie nabízí grafické listy Ryszarda Winiarského, Janusze Kapusty, Jánose Fajó, Huga Demartiniho, Štěpána Paly, Imre Baka nebo Jeffreyho Steela. Zůstanou tam do 13. května, otevřeno je každý den kromě pondělí, a to od devíti do sedmnácti hodin, vstupné se neplatí.
(DS)

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery