Mikulov

Homepage > News > Španělské trio zahrálo u Závodných

Novinky a aktuality

28/3 2012

Španělské trio zahrálo u Závodných

Galerie Závodný ve spolupráci s Kruhem přátel hudby uspořádala v Mikulově v pondělí 26. března třetí ze série koncertů, které letos v galerii zazní. V Galerii Závodný tentokrát vystoupilo Trio Kandinsky ze Španělska.

Na koncertě v jejich podání zazněly skladby od skladatelů Enriqueho Granadose a Antonína Dvořáka. Koncert španělského tria se setkal s mimořádným zájmem posluchačů, o čemž svědčily několik týdnů dopředu vyprodané vstupenky i dlouhotrvající potlesk ve stoje v závěru koncertu, po němž museli španělští hudebníci zahrát nadšenému publiku další skladbu.

„Bezprostřední a vlídné reakce publika nás velmi mile překvapily. Neočekávali jsme tak vysokou účast příznivců klasické hudby v tak malém městečku, jakým je Mikulov,“ shodli se po koncertě členové Tria Kandinsky.

Trio Kandinsky se soustřeďuje na prezentaci komorní hudby propojením vlastního interpretačního přístupu s původním autorským záměrem. Členové seskupení Corrado Bolsi (housle), Amparo Lacruz (violoncello) a Emil Brugalla (klavír) si kromě popularizace romantických skladeb pro klavírní trio kladou za cíl obohatit tento žánr také o tvorbu moderních skladatelů. Mnoho soudobých autorů jim už věnovalo svá díla. Uznávanou charakteristikou Tria Kandinsky je jeho vysoce komunikativní styl, intenzita projevu a výraz na pódiu; kvality, které jsou vyzdvihovány publikem i odbornými kritiky.

Členové Tria Kandinsky v nedávné době vystupovali v Auditori Nacional de Madrid, L´Auditori de Barcelona, Palau de Música Catalana, na rozmanitých hudebních festivalech a také v mnoha programech španělské filharmonie. Kromě toho hrají po celém světě. Své zkušenosti předávají ve vzdělávacích programech na barcelonském Conservatorio Superior del Liceo. Vyučují také v kurzech hudební interpretace. Pro své aktivity získávají podporu od španělského ministerstva kultury. Corrado Bolsi hraje na housle Andrei Guarneriho z roku 1650, Amparo Lacruz na violoncello Giovanniho Dollenze z roku 1860.
Martina Muziková

Ilustrační obrázek
Foto: MM

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery