Mikulov

Homepage > News > Galerii Konvent zdobí loutky

Novinky a aktuality

3/4 2012

Galerii Konvent zdobí loutky

Dřevění a hadroví herci z dílny Jaroslava Milfajta se na čas usídlili v mikulovské galerii Konvent. Přehlídkou loutek tam 3. dubna odstartovala letošní sezóna, která kromě výstav nabídne divadla, koncerty a další akce.

Zvířátka a Petrovští, Bajaja se svým ořem, Sněhová královna a další pohádkové postavy si daly dostaveníčko v prostorách bývalého kapucínského kostela svatého Vavřince na Vrchlického ulici. U jejich zrodu stál současný šéf výpravy Městského divadla v Brně.

„Do Mikulova jezdím přes dvacet let, mám to tady moc rád. Vystavuji tu podruhé, svoji premiéru jsem měl v Galerii 27 u manželů Petrových,“ zmínil Jaroslav Milfajt.

Spolupracuje především s divadly malých forem, s loutkovými, činoherními, muzikálovými, operetními, operními i baletními soubory. Stojí za celou řadou loutkových, kostýmních a scénických návrhů, expozic, interiérů i plastických objektů. Absolvoval loutkářskou katedru DAMU v Praze, po studiu pracoval v brněnském loutkovém Divadle Radost jako scénograf.

Do města pod Pálavou dovezl kromě němých účinkujících taky dokumentaci, k vidění jsou tak navíc návrhy některých loutek i snímky z představení, kde si zahrály. Panely zavedou návštěvníka přímo do příběhů o Třech čunících nezbednících, Míčku Flíčku nebo Datlu a Bubeníčkovi.

„Nezahajujeme naši sezónu výstavou loutek náhodou. Chceme se letos věnovat také divadlu. Vystoupí u nás Malé divadlo kjógenu, Divadlo Anička a letadýlko, Geisslers Hofcomoedianten či Studio Aldente,“ prozradil na vernisáži majitel galerie Jan Knorr.

Do Konventu, který funguje zároveň jako kavárna, zve každý den kromě neděle a pondělí, a to od 10 do 12 hodin, a od 15 do 17 hodin. Vstupné je dobrovolné.
(DS)

Ilustrační obrázek
Foto: DS
Fotogalerie ZDE.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery