Mikulov

Homepage > News > Pozvánka na výstavu MIKULOVE

Novinky a aktuality

21/5 2012

Pozvánka na výstavu MIKULOVE

V galerii Horní konírna na Husově ulici v Mikulově právě probíhá druhá z plánovaných pěti výstav letošního roku zaměřených na konfrontaci vedoucího pedagoga se dvěma studenty z jednotlivých ateliérů FAVU.

Výstava MIKULOVE
19.5.-24.6. So-Ne 10:00-17:00
Galerie Horní konírna, Husova 13, Mikulov.


Ilustrační obrázek
 
Současná výstava se zaměřuje na atelier Intermedia pod vedením Václava Stratila. Práce Václava Stratila se představuje ve formě autoportrétních  fotografií a konfrontuje ho se studenty Matúšem Baluchem a Martinem Cábem.
 
Matúš Baluch je zastoupen kresbami znázorňujcí jeho autonomní grafický systém zachycení jednotlivých rytmů a not, podle kterých hraje na tahací harmoniku v seskupení LOVE.

Martin Cáb je zastoupen objektem a dvěma obrazy. Objekt s názvem Květináč hraje píseň s názvem Horňácká hovořící o stáří, celý motiv je doplněn maceškou, často využívanou na hrobech. Dále pak představuje dva obrazy, jedním s názvem Zahrada a druhým, který byl domalován takřka přes noc před vernisáží. Tento obraz je označený jako Bez Názvu.
 
Kromě konfrontace výtvarné byla v rámci vernisáže předvedena konfrontace hudební, propojující jednotlivé autory. Všichni tři
výtvarníci i s kurátorem výstavy vystupují v hudební formaci pod označením LOVE. Tato formace hraje písně napsané Václavem Stratilem. U příležitosti zahájení výstavy, které proběhlo 18.5. v 18:00, se k této formaci jednorázově  připojil i houslista Jiří Sekereš.
 
Adam Vrbka, kurátor

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery