Mikulov

Homepage > News > Mikulov pohostil italského poutníka i se psem

Novinky a aktuality

8/8 2012

Mikulov pohostil italského poutníka i se psem

 

Gianluca Ratta, který 12 let putuje se svou fenkou Shirou pěšky po Evropě, svým příběhem dokazuje, že lidská solidarita stále žije. V Mikulově se stal čestným hostem útulného hotelu Marcinčák a cestovatele osobně přivítal i starosta Rostislav Koštial.

Mikulov v letních měsících žije kosmopolitní atmosférou – střídají se tu hosté festivalů i turisté, město si ale zachovává svůj poklid a domácí pohostinnost, o čemž se italský host mohl přesvědčit osobně. Mikulov byl jeho poslední zastávkou při putování Českou republikou a nyní pokračuje do Rakouska. Své putování nijak konkrétně neplánuje a chce dojít až do švýcarského Lugana.

Na cesty ho přivedla nespokojenost s materiálním a stereotypním životem. Rád se setkává s lidmi a v jejich lepší stránky pevně věří - cestuje totiž téměř bez prostředků . Nějaké peníze před časem získal za napsání knihy o svém putování, ale na svých zastávkách nocuje a jí tam, kde mu to umožní laskaví lidé, které jeho nezvyklý cíl zaujal. Chce se se svou poutí dostat i do Guinessovy knihy rekordů, proto sbírá na radnicích navštívených míst razítka. Některá města mu nevyhoví, ale většina má pro jeho cíl pochopení.

Starosta Mikulova, pan Koštial, k jeho návštěvě uvedl: „Poutníci, hledající přístřeší, se vyskytovali už v naší historii a návštěva pana Ratta nám tuto otevřenost k hostům připomněla. Jsme rádi, že nás dnes neomezují již žádné hranice a cestovatel může za svým snem putovat jednotnou Evropou. “

Ilustrační obrázek

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery