Mikulov

Homepage > News > Pozvánka na festival Sousedé 2012

Novinky a aktuality

8/8 2012

Pozvánka na festival Sousedé 2012

Organizátoři folklorního festivalu Sousedé, který se koná 10.–11. srpna se chtějí v pátek v podvečer na mikulovském Náměstí pokusit o rekord v počtu krojovaných tanečníků tancujících Moravskou besedu. Rekord bude zaznamenán Pelhřimovskou Agenturou Dobrý den, která zastřešuje v České republice oblast rekordů a kuriozit.

„Rekordu se může zúčastnit každý folklorní soubor, vesnická krojovaná chasa nebo jen parta lidí, kteří mají zájem zažít něco výjimečného,“ zve ředitel festivalu Petr Ševčík. Zápis zájemců začíná od 16 hodin v Základní umělecké škole Mikulov. „Jedinou podmínkou tanečníků je, aby byli oblečeni v lidovém kroji z oblasti, ze které pochází, a musí umět tančit Moravskou besedu. Je jedno, jestli je tanečník velký, malý, mladý nebo starý,“ doplnil Petr Ševčík.

Celý večer bude hrát dechová hudba Hornobojani. Lidové zvyky spojené se zavíráním vinic a zarážením hory představí Národopisný soubor Pálava se svými hosty.
16. ročník folklorního festivalu Sousedé 2012 pak začne v sobotu od 9 hodin vystoupením souborů nejenom z Podyjí. Tančit i zpívat bude domácí NS Pálava Mikulov, CM Píšťalenka, dále Mužský a ženský sbor Dolní Dunajovice, KFS Szöttes Bratislava, FS Fagonár – stará škola Poprad a Horácký soubor písní a tanců Vysočan z Jihlavy.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery