Mikulov

Homepage > News > Kampanila rozezní nad Mikulovem sborový zpěv

Novinky a aktuality

28/8 2012

Kampanila rozezní nad Mikulovem sborový zpěv

Od 31. srpna do 2. září se v rámci 14. ročníku Mezinárodního festivalu pěveckých sborů Kampanila 2012 rozezní nad Mikulovem sborový zpěv.

Zahájení celého festivalu bude v pátek 31. srpna v 19 hodin v Dietrichsteinské hrobce. Na něm se představí sbor Cantica Collegium musicum ze slovenského Martina. „Tento soubor vedený předním slovenským sbormistrem Štefanem Sedlickým je ověnčen celou řadou cen z mezinárodních pěveckých soutěží. Sbormistr Štefan Sedlický už v Mikulově několikrát účinkoval s Pěveckým sborem slovenských učitelů a Žilinským smíšeným sborem,“ řekla ředitelka festivalu Ivana Gavendová.

Sobotní matiné začne opět v Dietrichstenské hrobce, a to v 11 hodin. Zazní zde Janáčkův Otčenáš v podání Vysokoškolského uměleckého souboru Pardubice, který získal ocenění Sbor roku 2011. Toto podmanivé dílo pro sbor, tenorové sólo, harfu a varhany bude řídit Tomáš Židek.

Na večerní přehlídce v Rajské zahradě mikulovského gymnázia se pak od 19 hodin představí všechny sbory letošního festivalu kampanila. Kromě dvou výše jmenovaných také domácí, pořádající soubor Virtuosi di Mikulov, který se představí několika skladbami z autorské dílny letošního prezidenta festivalu Antonína Tučapského. Posledním sborem je nová formace Zuzany Kadlčíkové Pirnerové Forte na desátou. „Toto seskupení deseti sólových zpěváků pod taktovkou mladé ambiciózní sbormistryně pro nás jistě bude příjemným překvapením,“ doplnila ředitelka festivalu.

Festivalová přehlídka pěveckých sborů bude zakončena tradičně v neděli. V 15 hodin se chrámem sv. Jana Křtilele rozezní v provedení orchestru Mladých brněnských symfoniků, sólistů a sborů Virtuosi di Mikulov a Lumír velkolepé Requiem Giuseppe Verdiho. „Toto dílo bylo nastudováno v rámci projektu Krok ke smíření a v tomto podání uvedeno v premiéře v bývalém židovském ghettu v Terezíně pod taktovkou amerického dirigenta Murryho Sidlina,“ řekla Ivana Gavendová.

Jitka Chromá

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery