Mikulov

Homepage > News > Hotel Zámeček - Gulášfest

Novinky a aktuality

15/10 2012

Hotel Zámeček - Gulášfest

sobota 20. října od 10 hodin

Velký počet nově přihlášených kotlíkových týmů z Čech, Moravy, Rakouska, Slovenska a Polska napovídá, že letos ctitelé gulášů zažijí na největším českém kotlíkovém mezinárodním festivalu v Mikulově opravdové napětí. V sobotu 20. října od desíti hodin v hotelu Zámeček v Mikulově mohou návštěvníci sledovat souboj více než 50 družstev gulášových mistrů, kteří změří své síly v přípravě a použitých ingrediencích. Soutěžící nepodceňují ani stylovou image a účastní se v napoleonských, mysliveckých, hasičských, čertovských, westernových a mnoha dalších kostýmech. Kromě klasického hovězího a vepřového guláše zavoní v Mikulově také guláš jelení, námořnický, kančí, segedínský, zabíjačkový, maďarský, guláš zlomených srdcí a mnohé jiné. Pro vegetariány bude k dispozici guláš fazolovo-sójový se žampiony a sušenými švestkami.  

Vstup na akci je zdarma a nebude chybět bohatý doprovodný program - například rychlostní soutěž v „gúlání“sudů nebo soutěž o největšího jedlíka.

Také již tradičně poteče z  kašny před hotelem víno proudem, u moravského sklípku zahrají dvě živé hudby a cimbálová muzika u za doprovodu Mužáků z Březí. Na Gulášfestu již budou moci návštěvníci ochutnat první mladá vína z ročníku 2012 s ochrannou známkou MORAVSKÉ BOŽOLÉ, a to odrůd Müller Thurgau, Muškát moravský, Modrý Portugal, Svatovavřinecké. V Moravském sklípku také představí bronzový Vinař roku 2012  - PROQIN vinařství Velké Němčice, svoji úspěšnou finálovou kolekci vín a k ochutnání budou vína, která uspěla v mnoha mezinárodních soutěžích.  Atraktivní bude i vystoupení trojnásobného úřadujícího mistra z Mezinárodního mistrovství v sekání sektů – sabrage, odvážní si tuto techniku pak pod jeho vedením mohou vyzkoušet také.

(lk)

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery