Mikulov

Homepage > News > Svatomartinský Mikulov

Novinky a aktuality

5/11 2012

Svatomartinský Mikulov

festival s bohatým programem

Od 9. do 18. listopadu ožije Mikulov bohatým programem Svatomartinských slavností. Pro návštěvníky jsou připraveny dny především mladého vína a husích specialit, ale také zábavy a kultury. Město zaplní jarmark řemesel, přijedou kejklíři, fakíři i komedianti a město zpřístupní památky, které již ukončily turistickou sezónu.

Program začíná v městském kině v pátek 9. 11. vynikající komedií o ženách a vztazích, v hvězdném obsazení mnoha populárních osobností z pražského Divadla U Hasičů. Sobotu na Náměstí otevírá svatomartinský jarmark s dobovým programem, jaký býval na trzích skutečně kdysi k vidění. Přijedou novodobé pouliční komediantské spolky, fakíři i kejklíři s ohněm. Mikulov nezapomíná ani na děti a v programu se během slavností objeví hned několik pohádek. Vystoupí i skupina muzikantů s historickými nástroji a taneční vystoupení přiblíží dobu starodávných krčem a veselic.

V neděli 11. listopadu, přesně v jedenáct hodin a jedenáct minut, se na Náměstí po slavnostním příjezdu sv. Martina otevřou Svatomartinská vína. V zámeckém Gajdošově sále pak proběhne od 14 hodin Svěcení vín ročníku 2012. „Slavnostní obřad svěcení mladých vín provedou Pavel Pacner a Jerej Badelita. Podávat se bude svatomartinská kachna a během svátečního odpoledne zahraje cimbálová muzika Kapura,“ zve za organizátory Vojtěch Pazderka. Na slavnostním svěcení je samozřejmě možné čerstvě posvěcená vína i degustovat.

Mikulovské restaurace a hotely nabídnou speciální svatomartinská menu, včetně ochutnávky mladých a Svatomartinských vín. Zvláštní program připravily hotely Galant, Eliška a Templ, které zvou nejenom na ochutnávky, ale také na hudební večery . V hotelu Galant bude 10. 11. výstava grafiky Jiřího Šlitra a obrazů Rudolfa Majsnara a v sobotu 17.11. pořádají koncert Rudyho Linky.

Během svatomartinských oslav budou mimořádně zpřístupněny historické památky, je možné využít kostýmovaných prohlídek v Dietrichsteinské hrobce, vystoupit s průvodcem na Svatý kopeček a seznámit se s bohatou historií města.

Kompletní program s přehledem termínů a časů jednotlivých akcí naleznete zde.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery