Mikulov

Homepage > News > Varování obyvatel před konzumací lihovin neznámého původu

Novinky a aktuality

3/12 2012

Varování obyvatel před konzumací lihovin neznámého původu

Vážení spoluobčané,

jsou to již tři měsíce, kdy kvůli metanolem kontaminovanému alkoholu zemřeli první lidé. Otrava si v následných týdnech vyžádala v celé České republice téměř čtyři desítky mrtvých. Kriminalisté objevili zdroj a poté zadrželi i hlavní podezřelé, kteří smrtící směs údajně uvedli do oběhu. Vlna otrav ale neustala, což dokazuje listopadová vlna sedmi zemřelých. S ohledem na skutečnost, že ve dvou případech došlo k otravě metylalkoholem také na jižní Moravě, lze očekávat, že v době předvánočních trhů a samotných svátků mohou přibýt ještě další oběti.

Podle informací Policie České republiky a Celní správy České republiky je v současné době nedopátráno asi pět tisíc litrů pančovaných lihovin, které se mohou objevit na trhu.

Z těchto důvodů vás vyzývám, abyste nekonzumovali lihoviny a destiláty s nejistým původem, neúměrně levné alkoholické nápoje, lihoviny v lahvích s porušenými kolky a bez předepsaných dokladů o původu, protože se tak vystavujete nebezpečí ohrožení zdraví a života nejen vlastního, ale i vašich blízkých.

Rostislav Koštial, starosta města

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery