Mikulov

Homepage > News > Vinařství Volařík z Mikulova je nejoblíbenějším vinařstvím Salonu vín 2013

Novinky a aktuality

7/3 2014

Vinařství Volařík z Mikulova je nejoblíbenějším vinařstvím Salonu vín 2013

Salon vín ve Valticích každoročně nabízí široké veřejnosti k přechutnání 100 nejlepších vín z České republiky. Návštěvníci mohou následně hlasovat pro nejlepší víno a vinařství z dané expozice. Ze Salonu vín České republiky 2013 si obě tato ocenění - nejlépe hodnocené víno i nejlépe hodnocené vinařství - odneslo Vinařství Volařík. Nejlépe hodnoceným vínem byl Ryzlink vlašský, pozdní sběr 2011 z viniční trati Železná.

"Velmi si tohoto ocenění vážíme, protože vyjadřuje názor konečného konzumenta, zákazníka, který si vína kupuje. Těší nás, že nejoblíbenějším se stal suchý vlašák z Pálavy. Potvrzuje se tak, že minerální vlašáky si své příznivce vždy najdou a my se vydali správným směrem, když jsme se rozhodli rozšiřovat výsadbu této odrůdy, která historicky pod Pálavu patří", uvádí Ing. Miroslav Volařík, ředitel společnosti.

V nově otevřeném Salonu vín ČR 2014 má Vinařství Volařík dvě vína - Pálavu 2012 a Sekt Volařík 2010. Salon je pro širokou veřejnost otevřen od 1. 3. , více informací na www.nvc.cz
Markéta Sojková

Ilustrační obrázek
Ocenění převzala Jitka Švajdová. Foto: Markéta Sojková

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery