Mikulov

Homepage > News > Red & white v Galerii Závodný

Novinky a aktuality

11/3 2014

Red & white v Galerii Závodný

V Galerii Závodný je od 6. března k vidění nová výstava. Své čisté, monochromně laděné práce zde představují Leo Erb a Milan Houser.

„Díla německého výtvarníka Leo Erba, který zemřel v roce 2012, jsou v České republice vystavena vůbec poprvé. Přátelil se s autory v okruhu düsseldorfské skupiny Zero /Heinzem Mackem a Otto Pienem/, a mezi lety 1961–1975 žil v Paříž,“ řekla kurátorka výstavy Vladimíra Brucháčková Závodná.

Erb pro své výtvarné vyjádření používal především bílou barvu a její valéry, velkým tématem bylo působení světla a stínů v prostoru obrazu. K jeho oblíbeným technikám patřily protrhávání a perforování papíru, vytváření linií uhlem či tuší, skládání reliéfů z vaječných skořápek, dřevěných hranolů. V Německu patří k respektovaným a uznávaným osobnostem.

Druhý z autorů Milan Houser (narozen 1971) na výstavě prezentuje pouze díla z okruhu červeného barevného spektra. „Na většině výstav Houser vystavuje ucelené cykly celé své tvorby. Zde ale můžeme sledovat jen jeho červený okruh a ve zkratce vidět jeho dlouhodobý proces hledání, zdokonalování technologických postupů při použití speciálně připravovaných změkčovaných laků, které po dlouhém schnutí vytvářejí barevně velmi intenzivní, částečně průhledné monochromní vrstvy,“ doplnila kurátorka.

Výstava Red & white potrvá v Galerii Závodný až do 26. dubna.
(js)

Ilustrační obrázek
FOTO: Jitka Sobotková

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery