Mikulov

Homepage > News > Rodačky z Dobrého Pole a Mikulova pokřtily sbírku básní Jakoby nic a Jen tak

Novinky a aktuality

13/3 2014

Rodačky z Dobrého Pole a Mikulova pokřtily sbírku básní Jakoby nic a Jen tak

„Dobré Pole, rodná víska. Tak daleká, však srdci blízká. Širá pole, kostelík bílý. Dvacet let života zdá se být chvílí. Již další dvacítka prošla jinými vrátky. Přesto se nebojte, znám cestu zpátky, “ to je ukázka z veršů Bohumily Ottové, která společně se svojí maminkou Libuškou Matýzkovou pokřtila v sobotu 1. března svou první sbírku básní Jakoby nic a Jen tak. Slavnostního křtu v sále mikulovského hotelu Zámeček se účastnila i herečka Naďa Konvalinková a zpěvák Jožka Šmukař, který u cimbálu i zazpíval. Svazku požehnal i farář Oldřich Chocholáč a celý křest hudebně doprovodila skupina Melody Gentleman z Lednice.

„Již několik let jsem usilovala o vydání knihy básní své dcery Bohunky, která v současné době žije v zahraničí. Jeden človíček milý mému srdci, paní Šubrtová řekla, že mi pomůže. Avšak pod podmínkou, že tam dám i těch pár svých básní,“uvádí spoluautorka Libuše Matýzková, která svazek doplnila o sedm svých básní. Knihu ilustrovala mikulovský rodačka Ludmila Šubrtová, rozená Šťastná.

Verše, které jsou plné citu, radosti, něhy, štěstí, ale i zloby a bolesti psala Bohumila Ottová od svých 14 let. Jednotlivé básně jsou doplněny i datem vzniku a sbírka přibližuje deník. Čtenář tak vidí, jak se postupem času její tvorba vyvíjela.

Sbírku básní je možné za cenu 277 Kč zakoupit v Turistickém informačním centru.
(lk)

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Foto: Lenka Křivánková

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery