Mikulov

Homepage > News > Mikulov zahájí novou turistickou sezónu

Novinky a aktuality

24/3 2014

Mikulov zahájí novou turistickou sezónu

Mikulov po krátkém zimním odpočinku otevírá znovu své brány turistům a od 29. března jsou oficiálně zpřístupněny všechny historické památky.

Zahájení sezóny doprovází řada vystoupení a představí se i nové expozice.

Akce Otevírání turistické sezóny je slavnostním zahájením provozu všech památek a muzejních expozic tohoto populárního města. Turistické informační centrum proto připravilo od desáté dopolední prohlídku, která zájemce seznámí s historií osídlení, zavede je do zámeckého sklepení s obřím sudem a provede židovskou čtvrtí.

Odpolední Liechtensteinské slavnosti na horním nádvoří zámku nabízejí středověkem inspirovaná taneční a hudební vystoupení. Symbolické předávání klíče připomene okamžik, kdy panství Mikulov přešlo do rukou Liechtensteinů a v programu najdete i divadelní představení a večerní promítání v Nástupním sále.

Dietrichteinskou hrobku od 16 hodin rozezní koncert barokní a romantické hudby. „Uznávaný varhaník Adam Viktora zahraje na nedávno opravený nástroj od významného varhanáře Jakoba Deutschmanna z roku 1851, který patří k velmi cenným tuzemským historickým varhanám. Po koncertě se mohou návštěvníci těšit na exkurzi u varhan s ukázkami hry na nástroj a výkladem o jejich stavbě a historii,“ zve na zajímavý koncert Marcela Koňáková, ředitelka pořadatelské společnosti Mikulovská rozvojová. „Od poloviny dubna bude v hrobce zpřístupněna také nová expozice nazvaná Od svaté chýše loretánské k hrobnímu kostelu Dietrichsteinů. Tato výstava bude prezentovat slavnou minulost stavby, navštěvovanou Habsburky, aristokracií i poutníky za zázračnou Černou Matkou Boží,“ dodala k pozvání.

Samozřejmě že i tentokrát se v programu počítá s vínem. Od 17 hodin je na Náměstí před sgrafitovým domem U rytířů připravena ochutnávka vín s cimbálovou muzikou Kapura. Celý víkend budou také probíhat prohlídky vinařství Galant, spojené s ochutnávkou jejich produkce.

Regionální muzeum v Mikulově připravilo zajímavý doprovodný program i na neděli 30. března. Příznivci historie jsou zváni od 10 do 16 hodin na horní nádvoří zámku na interaktivní výstavu zbraní. V odpoledních hodinách je připraven doprovodný program v expozici Římané a Germáni a ve 14 hodin komentovaná prohlídka.

„Věřím, že díky svému půvabu, historii a unikátním architektonickým památkám se Mikulov stane opět vyhledávaným turistickým cílem a nastávající sezóna bude znovu úspěšná,“dodal Rostislav Koštial, starosta města Mikulova.
(lk)

KOMPLETNÍ PROGRAM AKCE

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery