Mikulov

Homepage > News > Šampionem Mikulovských vinných trhů je víno ze Svatobořic–Mistřína

Novinky a aktuality

5/5 2014

Šampionem Mikulovských vinných trhů je víno ze Svatobořic–Mistřína

Titul šampiona VI. mikulovských vinných trhů 2014 patří vínu Rulandské bílé 2012, výběr z hroznů, z vinařství Josefa Dufka ze Svatobořic–Mistřína.

Diplom podepsaný prezidentem republiky Milošem Zemanem a pohár převzal vinař osobně v sobotu 3. května v areálu hotelu Zámeček, kde se vinné trhy tradičně konaly.

Vinařská slavnost díky prezidentské záštitě získává na prestiži. Do Mikulova sice osobně hlava státu nepřijela, ale nejlepší vína ochutnal mimo jiné premiér Bohuslav Sobotka či celá řada hostů a osobností z kulturního i společenského života. A s nimi stovky návštěvníků, kteří i přes nepřízeň počasí na vinařskou slavnost zavítaly.

„Letošní rok byl výjimečný. Hodnoticí komise, v níž zasedalo pod vedením Jakuba Šebesty celkem devadesát sklepmistrů a majitelů vinařských firem z celé České republiky, hodnotila rekordních osm set třicet vzorků,“ řekl ředitel vinných trhů Josef Ševčík.

Vrcholem odpoledního programu byla soutěž Mistrovství České republiky v natažení koštýře vínem ze sudu na čas. Dvoulitrový koštýř nejrychleji natáhl Dušan Bábíček ze Sedlece, když v čase 5,35 sekund pokořil dvě desítky soutěžících.
(js)
Ilustrační obrázek
Josef Dufek přebral ocenění pro šampiona Mikulovských vinných trhů 2014.

Ilustrační obrázek
Starosta města Rostislav Koštial předal pohár starosty města za nejlépe hodnocené polosladké víno Ing. Stanislavu Pláteníkovi z Mikulova za Sauvignon 2013 výběr z hroznů.

Ilustrační obrázek
Pohár předsedy vlády ČR Bohuslava Sobotky za nejlépe hodnocené červené víno pro Pavlovín Velké Pavlovice za Rulandské modré 2011 výběr z hroznů.

 

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery