Mikulov

Homepage > News > Mladí klavíristé se sjedou do Mikulova

Novinky a aktuality

5/5 2014

Mladí klavíristé se sjedou do Mikulova

Mikulovským zámkem se bude od 9. do 11. května linout zvuk klavíru. Mladí nadějní hudebníci se zde setkají na mezinárodní klavírní soutěži Klávesa 2014.

„V Mikulově se tato výjimečná hudební událost koná již druhým rokem. Původně se soutěž odehrávala v prostorách broumovského kláštera a nesla také jméno Broumovská klávesa. Vzhledem k tomu, že podmínky pro takovýto druh soutěže nebyly v Broumově ideální, rozhodli se pořadatelé přemístit akci do Mikulova,“ řekla za mikulovské organizátory Markéta Kubínová ze Základní umělecké školy.

Celá soutěž bude veřejná a mladí klavíristé se představí v zámeckém sále. V neděli 11. května také proběhne koncert vítězů.

„Na soutěži je kromě samotných účinkujících, kteří přijedou jak z České republiky, tak ze Slovenska, Číny, Koreje, Německa, Bulharska Rakouska, Polska či Ruska, velmi výjimečné složení poroty. V ní usednou uznávaní profesionálové a vítězové soutěže tak dostanou příležitost vystoupit na velkých profesionálních pódiích, které z velké části zaštiťují právě porotci,“ upřesnila Markéta Kubínová.

Ředitelem soutěže je vynikající český pianista Ivo Kahánek.
Jitka Sobotková

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery