Mikulov

Homepage > News > Efram slaví dvanáct let

Novinky a aktuality

30/5 2014

Efram slaví dvanáct let

Galerie Efram si v neděli 1. června připomene dvanáctileté působení na mikulovské kulturní scéně.

Podle slov její majitelky, výtvarnice Sylvy Chludilové, bude letošní výročí, které je spojené tradičně s autorskou výstavou, trochu netradiční. „Výstava sice bude reprezentovat moji celoroční tvorbu, ale více bude zastoupena díly ovlivněnými mým posledním pobytem v jarním rozkvetlém Jeruzalémě,“ prozradila galeristka a výtvarnice. Na výstavě se objeví zcela nové prvky, nejrůznější výtvarné techniky v širších barevných škálách, olejomalby, koláže, asambláže, akvarely, kombinované techniky a originální instalace.

Výstavu zahájí Erika Bezdíčková, autorka knihy Moje dlouhé mlčení, a o hudební část se postarají cimbalistka Jitka Ondráčková a klarinetista Alexandr Wilhelm. Návštěvníci se také mohou těšit na ochutnávku gastronomických specialit izraelské a židovské kuchyně.

Během dvanáctileté historie se v galerii konalo již bezmála sto padesát výstav, koncertů a besed. „Je to až neuvěřitelný počet akcí. Chtěla bych touto cestou velmi poděkovat těm, kteří galerii podporují, účastní se mnoha připravovaných akcí a samozřejmě všechny co nejsrdečněji zvu na první červnovou neděli do galerie,“ vyznala se Sylva Chludilová. Oslavy dvanáctého výročí galerie Efram začínají 1. 6. v 16 hodin.
(js)

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery