Mikulov

Homepage > News > Klavírní kurzy v Mikulově budou již po patnácté

Novinky a aktuality

12/8 2014

Klavírní kurzy v Mikulově budou již po patnácté

 V týdnu od 15. do 22. srpna se mikulovská ZUŠ stane dějištěm Klavírních kurzů Mikulov „Audaces fortuna iuvat“ (odvážným štěstí přeje).

Srpen je měsícem prázdnin a dovolených. Základní umělecká škola v Mikulově však otevírá dveře dokořán. Druhá polovina srpna totiž již tradičně pro mikulovskou ZUŠ znamená Klavírní kurzy s podtitulem „Audaces fortuna iuvat“ (odvážným štěstí přeje). V týdnu od 15. do 22. srpna proběhne jejich 15. ročník.

Pořadatelem kurzů je občanské sdružení Klavírní kurzy Mikulov pod záštitou a za finanční podpory města Mikulov.
„Těší nás, že si mikulovské klavírní kurzy za dobu své existence vydobyly a uhájily prestižní místo na mapě vzdělávacích uměleckých aktivit. A letošní patnáctý ročník bude opět plný krásné hudby a také koncertů pro veřejnost,“ řekla organizátorka Monika Czajkowská.

Kurzy jsou určeny pro studenty základních a středních uměleckých škol, setkávají se zde hudbymilovní amatéři i budoucí profesionálové. V nabídce kurzů kromě klavírní výuky je i klavírní improvizace, sborový zpěv a pohybová taneční relaxace. Klavírní kurzy jsou rovněž příležitostí pro další sebevzdělávání pedagogů klavírní hry základních uměleckých škol.

Pro mikulovskou veřejnost bude nepochybně atraktivní nabídka koncertů, které v rámci kurzů proběhnou. V sobotu 16. srpna se v hlavním sále mikulovského zámku rozezní klavírní recitál Lukáše Klánského, vynikajícího českého pianisty, vítěze řady prestižních světových soutěží, který reprezentuje současnou mladou generaci. „V Mikulově se představí poprvé s programem složeným z děl Ludwiga van Beethovena a Fryderyka Chopina,“ prozradila k programu Monika Czajkowská.
Klavír v romantické komorní hudbě je delikatesou přichystanou v zámeckém sále na úterní večer 19. srpna. Představí se Vlach – Weiser klavírní kvarteto. V programu je Dvořák, Chopin, Suk a Brahms. Kvartet, sólo, duo, trio a na závěr opět kvartet. Začátky koncertů jsou v 19.00 hodin.

„Patnáctka je krásný věk. Tak doufejme, že i ten letošní 15. ročník bude dalším šťastným rokem v historii kurzů. A nejen účastníkům ale i Mikulovu přinese spoustu příjemného společně stráveného času,“ řekla na závěr Monika Czajkowská.
(js)

Ilustrační obrázek

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery