Mikulov

Homepage > News > Koncert skupiny Čechomor

Novinky a aktuality

22/8 2014

Koncert skupiny Čechomor

Po loňském náročném turné k oslavám čtvrt století skupiny, vyrazí i letos Čechomor na sérii prázdninových koncertů pod širým nebem, kdy v pondělí 25. srpna zavítá i do mikulovského amfiteátru.

Nebude nouze o překvapení, na která jsou fanoušci letních open-air koncertů při vystoupeních Čechomoru zvyklí a samozřejmostí budou zajímaví hosté.

Speciálním hostem bude skupina Všichni svatí, která v květnu vydala své debutové album Vytáhni mě z davu. Album na pražském koncertě kromě Čechomoru pokřtil i vynikající americký kytarista a skladatel Ivan Král.

„Skupinu Všichni svatí tvoří parta skvělých a příjemných muzikantů, se kterými jsme se za posledních dvacet let potkávali na různých festivalech nebo v klubech po celé republice. S mnohými z nich jsme přátelé. Když jsme se letos začátkem roku potkali a kluci nám dali poslechnout svoji desku Vytáhni mě z davu, dohodli jsme se, že jim ji pokřtíme. Na křtu jsme si s nimi dokonce zahráli a tady někde vznikl ten nápad, že bychom si v létě mohli spolu na pár koncertech zahrát“, říká Karel Holas, houslista a zpěvák skupiny Čechomor.

Kromě již avizované skupiny Všichni svatí vystoupí na těchto prázdninových koncertech jako host „Majstr“ Martin Hrbáč, nejznámější primáš z Horňácka, který letos oslavil své 75. Narozeniny. Zazpívá nejen písničky, které nazpíval s Čechomorem, ale i horňácké lidové v nových úpravách Čechomoru. Druhým neméně zajímavým hostem bude mladá polská zpěvačka Barbara Gąsienica-Giewont, která se už od dětství kromě jiného specializuje na polský „goralský“ folklór.
„Po loňském náročném letním turné k pětadvacetinám Čechomoru,, jsme se letos rozhodli pro trochu komornější letní projekt“, říká zpěvák a kytarista František Černý. „Neznamená to ale, že bychom pro naše fanoušky nepřipravili žádné překvapení, jak je při našich letních open-air koncertech zvykem,“ dodává.

Na koncertech v rámci Čechomor Kooperativa Tour bude Čechomor jako již tradičně podporovat a propagovat činnost obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky, která se 13 let zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů. Vycvičené psy zdarma předává do dlouhodobého užívání tělesně postiženým. „Čechomor s o.p.s. Pomocné tlapky spolupracuje nepřetržitě již osm let. Cílem tohoto projektu, na kterém spolupracujeme s pojišťovnou Kooperativa, je upozornit naše fanoušky na to, že kolem nás je pořád hodně hendikepovaných lidí, pro které je pomoc asistenčního psa velmi důležitá“ , říká Petr Tolar, artist manager skupiny Čechomor.

Vstupenku na koncert je možné zakoupit v předprodeji za 350 Kč v prodejní síti Ticketstream nebo v TIC Mikulov, na místě pak bude za 400 Kč.

Ilustrační obrázek

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery