Mikulov

Homepage > News > Letošní Kampanila nabídne evergreeny

Novinky a aktuality

1/9 2014

Letošní Kampanila nabídne evergreeny

Již po šestnácté se Mikulovem začátkem září rozezní sborový zpěv a město bude hostit mezinárodní festival pěveckých sborů Kampanila.

Od 5. do 7. září se na koncertech v Dietrichsteinské hrobce, na nádvoří mikulovského zámku a v chrámu svatého Jana Křtitele představí přední pěvecká tělesa z České republiky i ze zahraničí.

Letos ovšem se zajímavými novinkami. „ Jednak se bude konat sobotní koncert na zámeckém nádvoří. Důvodem je repertoár, který nelze v případě deště realizovat v tradičním prostředí chrámu sv. Jana Křtitele. Druhou novinkou je právě zcela neobvyklý program. Bude jím totiž celovečerní koncert amerických a českých swingových melodií s doprovodem sedmnáctičlenného big bandu,“ řekl Svatopluk Vrbka, jeden ze zakladatelů pořadatelského sboru Virtuosi di Mikulov.

Spojení stočlenného sboru a big bandu je zcela novátorský projekt a světový unikát, za nímž stojí dramaturg festivalu Martin Franze. „Mým hlavním cílem byl pohodový koncert, kde zazní skladby, ve kterých se tradičně velký pěvecký sbor nevyskytuje. To se však v dnešní době přesycené mnoha hudebními projekty ukázalo být úkolem věru nelehkým. Ke spolupráci jsem si vybral Petra Janovského, se kterým jsem již mnohokrát spolupracoval a jehož aranže jsme s různými sbory a ansámbly úspěšně uváděli na koncertech. Společně s ním a se sbory jsme potom dramaturgii koncertu dotvořili do dnešní podoby. Osobně jsem moc rád, že se nám vše podařilo dotáhnout do konce a teď už nás čeká jen ta nejradostnější část celého projektu – tedy koncertní provedení,“ řekl sbormistr Virtuosi di Mikulov Martin Franze.

Sobotní setkání na nádvoří mikulovského zámku, v případě nepříznivého počasí se koncert přesouvá do hlavního zámeckého sálu, začne v 19 hodin.

Sbory Virtuosi di Mikulov, „The Swingin' 17“, smíšený sbor Kantiléna z Brna a komorní smíšený sbor Kantila z Křtin představí české a světové swingové evergreeny. Během koncertu vystoupí také sólisté Anna Jelínková a Pavel Štursa.

Zahajovací páteční koncert zazní v Dietrichsteinské hrobce v podání komorního smíšeného sboru Kantila od 19 hodin. A závěrečné nedělní Te Deum zazpívají dětské pěvecké sbory Primavera a Čerešničky z Brna. Koncert začne v 15 hodin v chrámu svatého Jana Křtitele.

Vstupenky jsou v předprodeji v TIC Mikulov. Permanentní za 240 Kč/120 Kč, lístky na jednotlivé koncerty (pátek 80 Kč/40 Kč, sobota 200 Kč/100 Kč, neděle zdarma).
Jitka Sobotková

Více o akci.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery