Mikulov

Homepage > News > Festival SÝR 2014 se blíží

Novinky a aktuality

17/9 2014

Festival SÝR 2014 se blíží

Mikulov bude v září hostit druhý ročník festivalu tradičních sýrů Čech, Moravy a Slovenska.

Letos se sýrová tržnice na Náměstí otevře 20. a 21. září a nabídne kravské, kozí i ovčí sýry od patnácti malých sýrařů. „Nejvíce potěšující je to, že poprvé budou moci návštěvníci ochutnat i sýry ze dvou nových místních sýráren – z farmy Pálava pod Mušlovem a ze sýrařství Kroupa z Dolních Dunajovic,“ řekl pořadatel festivalu Martin Hrabec z konvivia Slow Food Pálava. Festival se letos koná také pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky.

Tržnice kromě toho nabídne i tradiční uzeniny z plemene vepřů Mangalica, biomošty a další dobroty a samozřejmě skvělé mikulovské pivo Mamut a k tomu všemu zahraje cimbálová muzika. „Návštěvníci se mohou těšit na vinařskou zónu, ovečky v ohradě i dětský program. A grilovaného berana, pokud se ho podaří chytit,“ doplnil Martin Hrabec.

V sobotu dopoledne proběhne národní soutěž malých sýrařů Čech, Moravy a Slovenska pořádaná Svazem faremních zpracovatelů a SŠ a VOŠ mlékárenskou v Kroměříži. Přes osmdesát přihlášených vzorků sýrů bude hodnotit komise složená z odborníků z oblasti mlékárenství, sýrařství i gastronomie. Festival doplní i řada odborných degustačních seminářů a přednášek.

Více informací o festivalu i soutěži najdou zájemci na www.festival-syr.cz.
(js)

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery