Mikulov

Homepage > News > Vánoční koncert Michala Horáčka s hosty byl jedinečný

Novinky a aktuality

22/12 2014

Vánoční koncert Michala Horáčka s hosty byl jedinečný

Nádhera, fantastické, jedinečné, úžasné. Děkujeme. Znělo zcela zaplněným sálem mikulovského kina v sobotu 20. prosince večer při vánočním koncertu. Textař Michal Horáček se zpěváky Lenkou Novou a Františkem Segrado vnesli do adventního času kouzlo ztišení plného krásných slov a skvělé hudby.

Během půldruhé hodiny trvajícího recitálu zazněly skladby ze sbírky villonských balad Český kalendář, došlo i na recitál Kudykam a písně z nejnovějšího počinu nazvaného jednoduše Segrado. Ty nazpíval devětapadesátiletý svébytný umělec z Valašska František Segrado a jeho první sólová deska se stala v prosinci nejprodávanějším albem letošního roku.

Michal Horáček, coby vypravěč a průvodce časem proplouval večerem s lehkostí, recitoval své básně, vyznával se ze své vášně pro studium cizích jazyků a zavzpomínal i na spolupráci s nedávno zesnulým skladatelem Petrem Hapkou. Ti dva se poprvé setkali 6. ledna roku 1984. „Když jsme se poprvé potkali s Petrem, tak on byl slavný a bohatý a já neznámý a chudý,“ řekl s lehkou nadsázkou Michal Horáček. Během jejich velmi plodné spolupráce pak vznikly úžasné věci. Včetně písně Nepřeberná pokušení či S poduškou Řípu pod hlavou, které na koncertě v Mikulově také zazněly. Závěrečný přídavek Něco hezkého se slovy: „Netoužím od něho slyšet nic nového, třeskutě chytrého….. Jen něco hezkého,“ v podání Františka Segrado vykouzlil na tvářích posluchačů, dřív než se vydali do zimní noci, příjemný úsměv.
Jitka Sobotková

Ilustrační obrázek

 


Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery