Mikulov

Homepage > News > Slavnosti města Mikulova se na vzdory počasí vydařily

Novinky a aktuality

25/5 2015

Slavnosti města Mikulova se na vzdory počasí vydařily

Májový víkend 22.–24. května se na vzdory počasí v Mikulově vydařil. Bohatý kulturní program přilákal stovky návštěvníků, užily si jak páteční Muzejní noc na zámku, tak víkendových Slavností města, otevřených památek, folkloru i populární hudby.

Celý víkend probíhaly koncerty, přehlídky lidových souborů, cimbálových muzik, vystoupení malých tanečníků a zpěváků. Město otevřelo také řemeslnou tržnici a probíhaly degustace kvalitních moravských vín včetně Mikulovských vinných trhů. Na nejmenší hosty čekala zábava v galerii Konvent. Výletem po stopách historie Mikulova provázeli Římané, Liechtensteinové, Dietrichsteinové i vojáci z doby napoleonské a na Náměstí se objevil i Golem.

Netradiční soutěž na hrabalovské téma Mikulovská cihla letos opanovali plnoletí studenti z Rychnova nad Kněžnou, kteří nakonec po čtyřiceti minutové etapě po městě s cihlou v ruce vyhráli padesát litrů kvalitního vína.

Nejvíce lidí ovšem přilákaly večerní koncerty zpěvačky Lenny a Xindla X. „Prší, ale jdeme. Slavnosti se nám moc líbí a náladu si nenecháme počasím zkazit,“ smál se mladý pár, který přijel do Mikulova na víkend z Třebíče.

Slavnosti města Mikulova zakončila v neděli přehlídka dětských cimbálových muzik a vystoupení legendární kapely HB Stop.
„Slavnosti jsou jednou z četných akcí turistické sezóny v Mikulově. Letošní kulturní kalendář je opět pestrý a místní i hosté se mohou těšit na řadu dalších akcí, které nabídnou gastronomické, kulturní i poznávací zážitky,“ řekla Marcela Koňáková, ředitelka pořádající společnosti Mikulovská rozvojová.
Jitka Sobotková

FOTOGALERIE

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery