Mikulov

Homepage > News > Galerie Efram slaví 13. výročí

Novinky a aktuality

4/6 2015

Galerie Efram slaví 13. výročí

Galerie Efram letos slaví své třinácté narozeniny. Tradiční slavnost spojená s autorskou výstavou galeristky a výtvarnice Sylvy Chludilové se bude konat v neděli 7. června.

Vernisáž zahájí výtvarnice Jarmila Červená. Jedinečným zpestřením bude koncertní a taneční vystoupení v rytmech flamenka v podání Petra Víta a Veroniky Vítové Roa. Na perkuse zahraje izraelský umělec Azar Abou.

„Moc mě těší, že mezi letošními hosty bude kytarista Petr Vít, kterému učarovalo flamenco a tento styl studoval přímo v centru dění, ve španělské Andalusii. Do Mikulova přijede se svou dcerou Veronikou Vítovou Roa, teprve patnáctiletou vynikající flamencovou tanečnicí,“ řekla galeristka Sylva Chludilová.

Petr Vít je mimo jiné producentem filmu „Flamenco a jeho lidé“ a dalších filmových dokumentů věnovaných Španělsku. Je také autorem cestopisných článků a fotografických výstav zaměřených na iberoamerická témata. Z jeho pera pochází i nové překlady básní F. G. Lorcy. Kromě své koncertní a pedagogické činnosti se věnuje také skladatelské práci, která zahrnuje kompozice pro sólové nástroje, komorní a scénickou hudbu. V současné době je Petr Vít profesorem brněnské konzervatoře, dramaturgem festivalu španělské kultury IBÉRICA a uměleckým ředitelem festivalu COLORES FLAMENCO.
Jeho dcera Veronika Vítová Roa studovala flamenkový tanec v Granadě u Amalie Rodriguez, Carmen Alvarez a Virginie Delgado. Její učitelkou byla také dcera slavného tanečníka Manoleteho – Judea Maya. I přes své mládí již vystupovala na nejrůznějších festivalech v České republice i v zahraničí.

Třetím hostem bude Azar Abou, všestranný uměle a izraelský perkusista, který studoval hru na perkuse na konzervatoři v Tel Avivu a malbu v Paříži. Stylově se pohybuje od tradiční arabské a indické hudby až po etno jazz a world music. V roce 2003 získal ocenění jako nejlepší sólista na prestižním „The Jerusalem Music Festival“.

Během třináctileté historie se v galerii konalo více jak sto padesát výstav, koncertů a besed. „Je to až neuvěřitelný počet akcí. Chtěla bych touto cestou velmi poděkovat těm, kteří galerii podporují, účastní se mnoha připravovaných akcí a samozřejmě všechny co nejsrdečněji zvu na první červnovou neděli do galerie,“ vyznala se Sylva Chludilová.

Oslavy třináctého výročí galerie Efram začínají 7. června v 16 hodin podle přízně počasí buď přímo před galerií či uvnitř.
Jitka Sobotková

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery