Mikulov

Homepage > News > Obrazy Sylvy Chludilové jsou plné světla a naděje

Novinky a aktuality

8/6 2015

Obrazy Sylvy Chludilové jsou plné světla a naděje

Mikulovská galerie Efram by nebyla bez Sylvy Chludilové a ona si naopak nedokáže svůj život představit bez ní a bez své tvorby. Už třináct let. A neděli 7. června v podvečer se v galerii slavilo a byla zahájena autorská výstava.

Úvodního slova se ujala výtvarnice Jarmila Červená, která stála u tvůrčích studijních začátků Sylvy Chludilové coby její učitelka. Jedinečným zpestřením bylo také koncertní a taneční vystoupení v rytmech flamenca v podání Petra Víta, Azara Abou a Veroniky Vítové Roa.

Ve tvorbě Sylvy Chludilové hraje obrovskou roli světlo a symbolika. Každá její výstava je však něčím novým a každoročně návštěvníky výročního setkání překvapuje. Na dvou desítkách obrazů jsou k vidění známé motivy, portréty, stromy, domy, krajka. Nejsou však jen na dívání, ale nutí k zamyšlení. „Pani Sylva se sice vyjadřuje symboly, ale ne všemi. Vybírá si symboly. A to jsou její prostředky mezi realitou a mystikou a neviditelnou říší náboženství, filozofie a magie. Ona kreslí obrazy, ale jsou to její myšlenky, city, duševní stavy, láska k lidem, přírodě, náboženství,“ popsala tvorbu Sylvy Chludilové Jarmila Červená a po krátkém zamyšlení výtvarnici zařadila k symbolistům.

Během třináctileté historie se v galerii konalo více jak sto padesát výstav, koncertů a besed. Autorská výstava Sylvy Chludilové potrvá v galerii Efram do 4. července.
Jitka Sobotková

obr1
obr2

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery