Mikulov

Homepage > News > Mikulov uvítal protidrogový tým cyklistů a běžců

Novinky a aktuality

10/6 2015

Mikulov uvítal protidrogový tým cyklistů a běžců

Ve středu 10. června zavítal do Mikulova tým protidrogové kampaně, která je součástí již třináctého ročníku Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog.

Cyklo-běh je svým rozsahem a intenzitou největší protidrogovou kampaní spojenou se sportem. Celá akce poukazuje na zanedbané vzdělávání v oblasti drogové prevence a volá po zvýšení drogové gramotnosti a osvěty v rámci celé republiky.

„Cyklo-běh byl zahájen v pondělí 8. června v Orlové a končí 19. června v Praze. Trasa je dlouhá třináct set kilometrů a vede přes čtyřicet měst Čech a Moravy, jedním z navštívených měst je i Mikulov. Celá akce se koná u příležitosti Mezinárodního dne proti zneužívání drog,“ uvedl za organizátory Jan Schicker, manažer projektu.

Středeční dopolední program zahrnoval protidrogové přednášky pro školy, které se konaly na gymnáziu a také v Městském kině. Kompletní protidrogový tým cyklistů a běžců dorazil za doprovodu mikulovských studentů ve 13 hodin na Náměstí. Zde proběhla krátká prezentace celého projektu a hudební program v podání místní studentské kapely Remote Control.
(lk)

obr
obr
Foto: Mikulovská rozvojová

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery