Mikulov

Homepage > News > 22. Mikulovské výtvarné sympozium začíná již 11. července

Novinky a aktuality

7/7 2015

22. Mikulovské výtvarné sympozium začíná již 11. července

V průběhu letních prázdnin se bude v Mikulově konat tradiční, již dvacáté druhé MIKULOVSKÉ VÝTVARNÉ SYMPOZIUM „dílna“.

Setkání, společná tvorba a následná výstava děl předních českých i zahraničních umělců se koná v Mikulově již od roku 1994 a v letošním roce bude slavnostně zahájena v sobotu 11. července v areálu mikulovského zámku. Zahájení proběhne v 18.00 hod. v sala terrena, kde účastníci představí sebe i svoji tvorbu. Od 19.00 hod. bude na horním nádvoří následovat koncert skupiny Krásné nové stroje frontmana kapely a také kurátora loňského ročníku „dílny“ Stanislava Diviše.
Účastníci „dílny“ budou v prostorách zámku tvořit až do 8. srpna, kdy budou jejich díla zpřístupněna veřejnosti na závěrečné vernisáži. Vytvořená díla následně opět ozdobí již několik let budovanou sbírku současného umění města Mikulova.

V rámci „dílny“ proběhne i množství zajímavých doprovodných akcí. Již dnes bychom rádi nejen mikulovské občany pozvali na mimořádný zážitek, kterým zcela jistě bude varhanní koncert Vladimíra Franze, s názvem Protínání. Koncert se uskuteční 25. července od 18.00 hod. v Dietrichsteinské hrobce.
Účastníky 22. ročníku „dílny“ budou umělci: Mikoláš Axmann (1955) – malíř a grafik, Česká republika; Martin Čada (1978) – malíř, Česká republika; Luděk Filipský (1945) – malíř, Česká republika; Vladimír Franz (1959) – malíř, Česká republika; Oldřich Tichý (1959) – malíř a zároveň kurátor MVS “dílna“ 2015, Česká republika; Peter Župník (1961) – fotograf, Francie.
Teoretikem letošní „dílny“ je PhDr. Ivan Neumann.
Jako student bude mít letos možnost tvořit s významnými umělci mladý mikulovský výtvarník František Zelinka (1991).
Pořadatelem Mikulovského výtvarného sympozia je město Mikulov, hlavním partnerem je Regionální muzeum v Mikulově. Uskutečnění letošního ročníku „dílny“ bylo významně podpořeno Jihomoravským krajem a dalšími partnery.

Kateřina Šílová
Tel.: 777 260 066
Produkce MVS „dílna“ 2015
www.artmikulov.cz

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery