Mikulov

Homepage > News > Mikulov a slovinské město Piran spojuje nejenom cestovní ruch

Novinky a aktuality

10/8 2015

Mikulov a slovinské město Piran spojuje nejenom cestovní ruch

Do Mikulova minulý týden zavítala na přátelskou návštěvu delegace ze slovinského přímořského města Piran v čele se starostou Peterem Bossmanem.

„Mezi našimi městy vidím velkou podobnost, jsme pro turisty zajímavými místy. A zejména v této oblasti by mohla být naše vzájemná spolupráce velmi prospěšná,“ řekl starosta Piranu, lékař, původem z Ghany. Mikulovský starosta Rostislav Koštial se s touto myšlenkou ztotožňuje a pokud bude vůle na obou stranách, tak by mohla obě města v budoucnu uzavřít i oficiální partnerství.

Město Mikulov má v současné době šest partnerských měst, se kterými na různých úrovních spolupracuje zejména v oblasti cestovního ruchu, kultury, sportu a školství. Jsou jimi slovenský Bardějov a Galanta, polský Túchow, rakouské lázeňské město Laa an der Thaya, izraelský Qatzrin a moravské město Šumperk. Neoficiální kontakty udržuje také s rakouským Drasenhofenem a slovenskými Kúty. Slovinské město Piran by svou velikostí a zaměřením bylo podle starosty Mikulova ideálním partnerem. „Spojuje nás nejenom cestovní ruch, jehož bonusem je u Slovinců moře, ale také je to vinařská oblast a vše tak koreluje s jižanským naturelem, který je oběma městům blízký,“ řekl Rostislav Koštial.

Zástupci Mikulova byli v Piranu v listopadu loňského roku a nadále chtějí se slovinskými partnery spolupracovat zejména na platformě výměny zkušeností. Například v oblasti řešení dopravy v centru města. Slovince naopak při letošní srpnové návštěvě zajímalo, jak v Mikulově funguje městská policie, bytová politika či jací zahraniční investoři v Mikulově podnikají.
Jitka Sobotková

ilustrační obrázek
Starosta Mikulova Rostislav Koštial (vpravo) společně se starostou slovinského Piranu Peterem Bossmanem.

Sample image

RSS news from Mikulov.ct

All news from Mikulov. What is RSS?

Archiv novinek

Show photo gallery